http://didshahr.ir/250612

03:26 :: 1401/05/29

یکی از مدیران شرکت مان یک خانم است که متاسفانه با مدیر شرکت که آقاست ارتباط پنهانی دارد.

رئیسم که خانم است ارتباط پنهانی دارد

سوال:

چند ماهی است حقوق کارکنان توسط این مدیر خانم با تاخیر واریز می شود که متاسفانه مدیر شرکت هم از عملکرد او دفاع می کند. می خواهم سند ارتباط شان را منتشر و آن ها را بی آبرو کنم تا کارمندان شرکت را نجات دهم اما می ترسم بعد از آن عذاب وجدان بگیرم، چه کنم؟

پاسخ:

مخاطب گرامی، این که دغدغه مسائل مالی خود و همکاران‌تان را دارید یک امر بدیهی است و اشکالی هم ندارد اما شایسته است که دغدغه داشتن برای یک موضوع، به یک راه‌حل صحیح و کارآمد منجر شود. باتوجه به توضیحاتی که دادید، نکاتی را خدمت‌تان عرض خواهم کرد.

فهرست‌کردن راهکارهای حل مشکل تاخیر در پرداخت حقوق

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهارت‌های اساسی در زندگی، مهارت حل‌مسئله است که همه افراد نیازمند فراگیری آن هستند. در این مهارت چند مرحله طی می‌شود که به‌طور اختصار به آن اشاره می‌کنم. اولین گام، تبیین مسئله یا مشکل است، دومین گام، مشخص کردن راه‌حل‌های موجود، سومین مرحله انتخاب بهترین راه‌حل و گام چهارم اقدام برای اجرای راه‌حل انتخاب شده است. اکنون مسئله شما اگر تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شرکت باشد، بهتر است همه راهکارهای موجود و منطقی را فهرست کنید و سپس اقدامات بعدی را انجام دهید. همچنین در پیامک شما چند نکته مهم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنم.

دلیل اصلی مشکل را پیدا کنید

علت تاخیر در پرداخت حقوق مهم است. آیا رابطه پنهانی مدیر شرکت شما علت تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان است؟ مسلما حتی اگر برای این موضوع سهمی قائل باشیم، نمی‌توان گفت تنها دلیل این تاخیر است بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی علت اصلی دیر پرداخت شدن حقوق کارکنان را پیدا کنید. در ضمن، آیا تغییر مدیر مالی، تنها راه‌حل مشکلات مالی و پرداخت حقوق است؟ شما در متن خود اشاره کرده‌اید که مدتی است با تاخیر در پرداخت‌ها مواجه شده‌اید و اگر قبل از آن همین خانم مدیر مالی بوده و حقوق‌ها به موقع پرداخت می‌شده، پس باید علت را در جای دیگری جست‌و‌جو کنید. چه بسا ممکن است مشکلات دیگری وجود دارد که به‌طور مشخص مربوط به مدیر مالی نبوده و ریشه در مشکلات و کمبود‌های مالی و اقتصادی جامعه داشته باشد که به تبع آن شرکت شما هم دچار مشکل شده است، همچنان که در بسیاری از بخش‌های دولتی و خصوصی کم و بیش شاهد این مشکل هستیم.

افشای یک رابطه برای نجات کارمندان شرکت؟

درباره نکته آخری که با عنوان نجات کارمندان بیان کرده‌اید، باید عرض کنم که قطعا با این اقدام مشکل پرداخت حقوق کارکنان حل نخواهد شد چون بی‌آبرو شدن این دو نفر گشایش مالی ایجاد نمی‌کند بلکه ممکن است با بروز کنش‌های خانوادگی و اجتماعی تاثیرات منفی بیشتری هم ایجاد شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنم در صورتی که احساس وظیفه می‌کنید، از روش صحیح امر به معروف و نهی از منکر استفاده و به‌طور خصوصی با مدیر خود درباره مشکلات این رابطه صحبت کنید یا از سمت یک ناشناس، به او پیام بدهید. درباره پرداخت حقوق کارکنان هم با همکاران خود همفکری و از مجاری اداری و صحیح درخواست به حق خود را پیگیری کنید.

نویسنده : دکتر حسین محرابی| ‌ روان شناس

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250612

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.