http://didshahr.ir/250584

02:58 :: 1401/05/27

لباس فرم محیط کاری به دلیل استفاده روزانه در تمام فصول سال بیش از لباس های دیگر ممکن است احتیاج به شستشو پیدا کند. اداره

R13 179

یکی از مسائلی که اکثر ماها با آن دست و پنجه نرم می کنیم همین شستشوی مانتو های اداری یا فرم می باشند، به دلیل استفاده بسیار زیاد از لباس فرم نباید شستشوی و جنس و کیفیت پارچه به نحوی باشد که به جنس پارچه آسیبی وارد شود. برای انتخاب مانتوی اداری با بهترین دوخت و کیفیت می توانید از مزون ما خرید کنید اما برخی از لکه ها به  راحتی و در شستشوی عادی تمیز نمی شوند و باید ترفند هایی را برای پاک کردن آن ها به کار برد. از همین رو در ادامه این مطلب سعی داریم روش پاک کردن انواع لکه ها از روی مانتوی اداری را به شما آموزش دهیم.  در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

نکات کلیدی مهم در مورد پاک کردن لکه ها

در مورد پاک کردن لکه ها یک نکته کلیدی وجود دارد و آن این است که در صورت ایجاد لکه هر چقدر زودتر آن را خیس کنید بهتر می توانید آن لکه را از بین ببرید. علاوه بر آن باید توجه داشته باشید که قبل از پاک کردن لکه با محلول های متفاوت بهتر است روی یک قسمت از لباس که در معرض دید نیست محلول را امتحان کنید در صورتی که به پارچه آسیبی وارد نکرد می توانید لکه مورد نظر را با محلول پاک کنید.

برای پاک کردن لکه ها بر روی مانتوی اداری یا فرم قبل از هرچیز از پاک کننده آنزیم دار استفاده کنید، پاک کننده های آنزیم دار قادر به تجزیه پروتئین ها بوده و از قدرت بالایی در پاک کردن لکه ها برخوردارند

نحوه از بین بردن لکه شکلات بر روی مانتو اداری و فرم

در صورت ریختن شکلات بر روی لباس اداری خود قبل از هر کار بهتر است شکلات های اضافی را از روی پارچه پاک کنید. پس از آن مایع یا پودر لباس شویی را به صورت مستقیم بر روی لک شکلات بریزید و با استفاده از یک مسواک دندانه نرم مواد شوینده را به آرامی بر روی لک پخش کرده و پارچه را از قسمت لک شده به هم بمالید، سپس بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه مایع یا پودر روی لک بماند. بعد از گذشت ده دقیقه بدون اینکه مواد شوینده را از روی لک پاک کنید لباس را در لباس شویی انداخته و با درجه حرارت بالا مورد شستشو قرار دهید.

R13 180

چگونگی از بین بردن لک آدامس از روی لباس و مانتو اداری

ابتدا ثبات رنگ را همانطور که در قسمت پاک کردن چمن از روی مانتو اداری گفتیم انجام دهید. پس از آنکه از ثبات رنگ لباس اطمینان حاصل کردید می توانید به کمک سرکه آدامس را از روی لباس خود پاک کنید. برای این منظور قسمت لک شده را به مدت یک تا سه دقیقه را در سرکه داغ شده قرار داده که خیس شود. پس از آن سعی کنید آدامس را به آرامی از لباس جدا کرده و همین روند را چندین بار تا پاک شدن آدامس از پارچه انجام دهید. بعد از انجام مراحل گفته شده لباس لک شده را با درجه حرارت بالا به شکل معمول مورد شستشو قرار دهید.

از بین بردن لک قهوه از روی لباس های اداری

در مرحله اول روی لکه آب سرد ریخته و پس از آن کل لک را با پودر لباس شویی بپوشانید. سپس از مسواک دندانه نرم استفاده کرده و پودر های ریخته شده را به آرامی روی پارچه بمالید و چند دقیقه اجازه دهید این حالت حفظ گردد. در آخر بدون اینکه مواد شوینده را پاک کنید لباس را داخل لباس شویی انداخته و درجه حرارت را روی آخرین دما بگذارید.

R13 181

پاک کردن لکه جوهر از لباس های اداری

برای این منظور بهترین پاک کننده استفاده از اسپری مو می باشد. برای پاک کردن لک های جوهر از روی لباس یک عدد دستمال کاغذی زیر لکه گذاشته و تا زمانی که لک جوهر محو می گردد روی لک اسپری کنید. بهتر است کاملا لکه را با اسپری مو خیس کنید و بگذارید چن دقیقه همان خیسی روی لباس بماند، سپس  به کمک دستمال لکه را پاک کرده و این روند را تا زمانی که لکه جوهر کاملا پاک می شود ادامه دهید. پس از آن لباس را با پودر لباس شویی شسته و آب کشی کنید.

از بین بردن لک سوختگی

مطمئنا همه ی ما در زندگی برای یکبار هم که شده لباس های خودمان  را با اتو سوزانیده ایم، سوزاندن لباس با اتو یکی از بدترین اتفاقات ممکن است. اما دیگر نگران نباشید چرا که ما راه حلی خوبی برای از بین بردن لک سوختگی بر روی لباس برایتان سراغ داریم.

برای این منظور اگر پارچه لباس شما پشمی بود از کاغذ سمباده ای نرم کمک بگیرید و سطح لک شده را به آرامی سمباده بکشید. اما اگر لباس شما از جنس کتان، نخ به رنگ سفید و هر رنگ دیگری بود ابتدا لباس را در آب سرد خیس کرده و سپس در زیر نور آفتاب قرار دهید، این کار را تا زمانی که لک کاملا پاک نشده تکرار می کنید، باقی مانده لک را نیز با آب اکسیژنه شستشو دهید.

از بین بردن لکه های عرق از روی لباس اداری

یکی از لکه هایی که به وفور روی تمام لباس های ما ایجاد می شود لک عرق می باشد. برای این منظور بهتر است از پاک کننده های لکه کمک بگیرید. معمولا لباس هایی که لک عرق بر روی آن ها وجود دارد باید در آب بسیار داغ گذاشته و سپس با مواد پاک کننده آنزیم دار مورد شستشو قرار داد. برای از بین بردن بوی عرق نیز بهتر است از مایع خوشبوکننده لباس استفاده گردد.

پاک کردن لکه چایی و یا قهوه

لک چای و قهوه جزو لک هایی است که که به وفور به آن ها بر می خوریم و پاک کردن آن ها نیز بسیار سخت می باشد. برای پاک کردن چنین لکه های هم بر روی لباس هم بر روی فرش و مبل بهتر است جای لک را با آب گرم و اسفنج کاملا بشویید. در صورتی که رد لک بجای بماند باید از گلیسیرین گرم استفاده کنید،  به این روش که قسمت لک شده را کاملا با گلیسیرین گرم بپوشانید و بعد از نیم ساعت با آب گرم به همراه صابون مورد شستشو قرار دهید. این روش برای لباس هایی که رنگی می باشند کارایی دارد.

اما در صورتی که لباس شما سفید است و رد چای یا قهوه روی آن پاشیده شده می بایست روی هر دو طرف پارچه آب جوش ریخته تا زمانی که مطمئن شوید لک از روی لباس پاک شده، اما اگر لک با این روش پاک نشد بهتر است که لباس را به وسیله آب اکسیژنه شستشو داده و سپس آب کشی کنید. بسیاری از افراد برای پاک کردن لکه قهوه یا چایی از روی لباس سفید از آب و صابون کمک می گیریم اما این کار کاملا اشتباه است چرا که با این کار تنها لک را روی لباس ثابت تر می کنیم.

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیم برای پاک کردن لکه های مختلفی از روی لباس های اداری و فرم روش هایی ارائه کنیم، امیدواریم خواندن این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250584

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.