http://didshahr.ir/250542

07:48 :: 1401/05/26

از آنجا که مراقبت از سالمند در منزل خواسته شخصی و قلبی اوست و امکان تعاملات با افراد را برای فرد سالمند فراهم می کند، سالمند نشاط بیشتری داشته و روحیه اش حفظ می شود.

پیری از دوره های رشد انسان است در این دوره والدین و عزیزان ما نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند، در صورتی که افراد مسن توانایی انجام کارهای روزمره خود را نداشته باشند و یا به دلیل کهولت سن دچار بیماری خاصی شده باشند نیاز بیشتری به مراقبت و نگهداری دارند.

ممکن است ذهن شما بر سر این دو راهی گیر کرده باشد که نگهداری و مراقبت از والدین سالمندتان را خودتان انجام دهید یا آن ها را به خانه سالمندان بسپارید، با توجه به این موضوع که سالمندان ترجیح می دهند که سال های باقی مانده از عمر خود را کنار فرزندان و عزیزانشان سپری کنند توصیه می کنیم که از والدین سالمند خود در منزل نگهداری کنید.

مراقبت از سالمند در منزل

با توجه به این موضوع که امروزه بسیاری از افراد دچار مشغله های زندگی و کاری خود هستند و توانایی مراقبت از سالمند را در خانه ندارند به شما پیشنهاد می کنیم که که از پرستار سالمند کمک بگیرید.

از آنجایی که دوره سالمندی بسیار حساس است و افراد سالمند امکان مراقبت از خودشان را ندارد می توانید با خیالی آسوده پرستار سالمند استخدام کنید، با این کار این امکان را به سالمند می دهید که با آرامش در منزل خود زندگی کند، در این مقاله فوائد مراقبت از سالمندان در منزل را بررسی خواهیم کرد.

RE13 218

فوائد مراقبت از سالمندان در منزل

زندگی در منزل خواسته سالمندان است.

مهم ترین مزیت و فایده مراقبت از سالمند در منزل این است که افراد سالمند زندگی در خانه خودشان را دوست دارد، سالمندان در منزل خودشان احساس امنیت بیشتری تجربه می کنند و آشنایی بیشتری با محیط زندگیشان دارند، زندگی در محیط آشنا تاثیرات مثبتی در ذهن سالمندان دارد و از ابتلای آن ها به زوال عقل و فراموشی می کاهد.

حفظ استقلال طلبی سالمند

با توجه به تحقیقات انجام شده ترس از دست دادن استقلال در سالمندان یکی از ترس های اساسی آن ها محسوب می شود، به طوری که عدم داشتن استقال، از مرگ برایشان سخت تر است زندگی سالمند در منزل شخصی خودش باعث حفظ استقلال وی شده و رضایت از زندگی سالمند افزایش پیدا می کند، زندگی در خانه سالمندان یا بیمارستان سالمند را نگران می کند که نکند استقلالش را از دست بدهد.

حفظ ثبات و پایداری سالمند

زمانی که سالمند در منزل خودش زندگی می کند امکان ارتباط و تعامل بیشتری با عزیزان، دوستان و آشنایان خود دارد و این موضوع در ثبات و پایداری شخص سالمند و نقش او در بین اطرافیان تاثیر مثبتی دارد و باعث افزایش نشاط، بهبود کیفیت خواب سالمند و مبارزه با بیماری های پیشرونده همچون زوال عقل و فراموشی می شود.

حفظ روحیه انعطاف پذیری

از آنجا که مراقبت از سالمند در منزل خواسته شخصی و قلبی اوست و امکان تعاملات با افراد را برای فرد سالمند فراهم می کند، سالمند نشاط بیشتری داشته و روحیه اش حفظ می شود.

کاهش نگرانی افراد خانواده

مراقبت و نگهداری سالمند در منزل از نگرانی های فرزندان و افراد کاسته و عذاب وجدان و بار منفی به همراه ندارد، با استخدام پرستار سالمند افراد نگران اتفاقات ناگوار برای سالمند نخواهند شد و ترس از دست دادن سالمند برایشان کمتر می شود.

سالمندان ممکن است با تنها ماندن در خانه احساس ترس داشته باشند، حضور پرستار در منزل این ترس سالمندان را کاهش می دهد.

امکان رسیدگی بیشتر به امورات شخصی سالمند

در صورتی که فرد مسن در خانه سالمندان زندگی کند امکان رسیدگی به امورات شخصی افراد کمتر خواهد شد، اما اگر مراقبت و نگهداری از سالمند درمنزل را به پرستار سالمند بسپارید امورات شخصی سالمند به طور کامل انجام خواهد شد.

RE13 219

افزایش سرعت بهبودی سالمند

با توجه به مطالعات و تحقیقات انجام شده سالمندی که عمل جراحی انجام بدهد و در منزل از او مراقبت و پرستاری شود از سالمندی که در خانه سالمندان یا سایر مراکز درمانی زندگی می کند زودتر بهبود پیدا می کند، چرا که سالمند از نظر روحی حال بهتری داشته و منزل شخصی سالمند میکروب و آلودگی کمتری سبت به سایر مکان های درمانی دارد.

کمک به انجام فعالیت های بدنی سالمند

در صورتی که سالمند در منزل شخصی خود زندگی کند می تواند در زمان های مشخص شده توسط پزشک به فعالیت های بدنی بپردازد، همراه با پرستار خود پیاده روی کند که این عمل در بهبود افسردگی دوره سالمندی تاثیر گذار است.

افزایش آرامش اعضای خانواده

در صورتی که سالمند پرستار داشته باشد افراد خانواده می توانند با خیالی آسوده به امورات و کارهای خود بپردازند و نگران هیچگونه خطر و آسیبی برای والدین و عزیزان سالمند خود نباشند.

امکان رفت و آمدهای بیشتر با سالمند

وقتی که سالمند در منزل شخصی خودش زندگی کند امکان دید و بازدید توسط اعضای خانواده در هر روز و ساعتی وجود دارد، در صورتی که دید و بازدید با سالمندانی که در خانه سالمندان زندگی می کنند دارای شرایط خاصی بوده و تنها در روزها و ساعات خاصی امکان پذیر است.

استخدام پرستار در منزل مقرون به صرفه است

از دیگر فواید مراقبت از سالمند در منزل این است که هزینه نگهداری از سالمند در منزل توسط پرستار کمتر از هزینه سپردن فرد مسن به خانه سالمندان است، امکان استخدام پرستار به صورت نیمه وقت وجود دارد که از هزینه های شما کم خواهد شد.

RE13 220

 هزینه استخدام پرستار در منزل

هزینه نگهداری سالمند در منزل به خدماتی که پرستار ارائه می دهد و به مدت ساعاتی که در منزل فرد سالمند حضور دارد بستگی دارد، به طور مثال هزینه نگهداری از سالمندی که توانایی انجام کارهای شخصی خود را دارد با هزینه نگهداری فرد سالمندی که آلزایمر یا بیماری های جسمی دارد متفاوت است.

هزینه نگهداری و مراقبت از سالمند به صورت شبانه روزی بیشتر از کار ساعتی پرستار است.

در پایان به این نتیجه خواهیم رسید که کیفیت زندگی سالمندان با پرستار سالمند افزایش پیدا می کند، چرا که در این شرایط فرد سالمند احساس بهتری نسبت به خودش دارد حال روحی بهتری دارد، با این حال شرایط زندگی برای همه سالمندان به یک شکل نیست و هر فردی می تواند با توجه به نیازهای سالمند خودش پرستار استخدام کند.

منبع https://sepidgostar.com/

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250542

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.