http://didshahr.ir/250492

07:28 :: 1401/05/25

فرماندار مشگین شهر گفت: کشتارگاه یک مجموعه بهداشتی در راستای تامین سلامت عمومی جامعه است و فقط نگاه انتفاع محور به آن قابل قبول نیست.

کشتارگاه گوشت

فرماندار شهرستان مشکین شهر در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل ک در محل فرمانداری این شهرستان انجام شد بر ضرورت ساماندهی و بازسازی زیر ساخت های کشتارگاه دام این شهرستان تاکید کرد و گفت کشتارگاه یک مجموعه بهداشتی در راستای تامین سلامت عمومی جامعه است و فقط نگاه انتفاع محور به آن قابل قبول نیست.

ایرج بیگدلو به معضل کشتار غیر مجاز دام در محورهای مواصلاتی و قصابیهای بین راهی در حاشیه برخی از روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت در حوزه سلامت عمومی جامعه با کسی تعارف نداریم و با مد نظر قرار دادن نظرات تخصصی دامپزشکی اگر موردی در راستای مصلحت و منافع عمومی باشد قطعا حمایت می کنیم.

فرماندار مشکین شهر از حساسیت دامپزشکی در مبارزه با کشتار غیر مجاز دام تشکر کرد و افزود فرمانداری با جدیت به موضوع ورود کرده و در دو ماهه اخیر چندین بار بازدید سرزده از کشتارگاه بعمل آمده و تلاش می شود با اتخاذ تصمیمات لازم و کارشناسی این معضل بهداشتی منطقه برطرف شود.

بیگدلو ضمن تاکید بر جایگاه بسیار مهم و تاثیر گذار دامپزشکی در تامین امنیت غذایی و بهداشت عمومی جامعه و خدمات رسانی مطلوب به دامداران، روستائیان و عشایر منطقه اظهار داشت تعامل، همکاری و هم افزایی بین بخشی توام با برنامه ریزی تخصصی و کارشناسی شده مهمترین عامل خدمت رسانی و دستیابی و کسب رضایت مردم است.

در ابتدای این دیدار مدیر کل دامپزشکی استان به شرح وظایف دامپزشکی در سه محور حفظ و حراست از سرمایه دامی از طریق تامین بهداشت دام، حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی از طریق مبارزه با بیماریهای مشترک و قابل انتقال بین انسان و دام و تحقق امنیت غذایی از طریق فراهم کردن شرایط بهداشتی برای تولید و تضمین سلامت مواد غذایی اشاره کرد و با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت های دامپزشکی در حوزه های مختلف فعالیت گفت در کنار پوشش کامل جمعیت دامی استان بر علیه بیماریهای مهم و استراتژیک دامی در دو سال گذشته عمده تلاش خود را در راستای مبارزه با بیماریهای مشترک معطوف نموده ایم و معتقدیم بروز و مشاهده این بیماریها در جمعیت انسانی هر چه قدر هم کم باشد حساسیت های ملی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را در پی دارد و تجربه تلخ آن را در شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو درسه ماه گذشته در استان به عینه مشاهده کردیم.

بهلول تکلوی ضمن تشکر از اشرافیت و حساسیت فرماندار به حوزه فعالیت های دامپزشکی و نیز تقویت اعتبارات دامپزشکی نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد دامپزشکی با نیروی انسانی و امکانات بسیار کم در صف اول سلامت و بهداشت عمومی جامعه قرار دارد به طوریکه تعاد زیادی از همکاران دامپزشکی به بیماری تب مالت مبتلا شده اند.

گفتنی است در این دیدار رئیس و معاون اداره دامپزشکی مشکین شهر و مسئول روابط عمومی، دکتر بهلول تکلوی را همراهی می کردند.

فقط نگاه انتفاع محور به کشتارگاه قابل قبول نیست

فقط نگاه انتفاع محور به کشتارگاه قابل قبول نیست

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250492

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *