http://didshahr.ir/250459

08:07 :: 1401/05/24

مانور آمادگی رزمایش برقراری سامانه‌های ارتباطی در زمان خاموشی به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد.

کنتور برق

مانور آمادگی رزمایش برقراری سامانه‌های ارتباطی در زمان خاموشی روز ۲۴ مرداد ماه سالجاری، به صورت ویدیو کنفرانسی با حضور روسای گروه مدیریت بحران و گروه پدافند غیر عامل شرکت توانیر و شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برگزار شد.

در این جلسه وضعیت آمادگی شرکت توزیع برق استان اردبیل برای مواجهه با احتمال خاموشی سراسری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس گروه مدیریت بحران شرکت توانیر، با بیان اینکه برگزاری این نوع رزمایش ها موجب آمادگی بیشتر برای مواجهه با بحران و کاهش زمان بازیابی شبکه خواهد شد افزود: هر چه زمان بازیابی شبکه کاهش یابد اثرات تخریبی آن نیز کم خواهد شد و موجب افزایش تاب آوری می‌شود.

وی همچنین از آمادگی مطلوب شرکت توزیع برق استان اردبیل و نظم، حضور و استقرار همکاران تشکر نمود.

در این رزمایش که با قطع برق شهری و استفاده از دیزل ژنراتور برای ارتباط با توانیر انجام شد، رئیس گروه مدیریت بحران شرکت توانیر بر انتخاب و صدور ابلاغیه جهت رابطان بحران در کلیه شهرستانها تاکید نمود.

وی درادامه به ضرورت ایجاد انبار مدیریت بحران و تجهیز آن به اقلام ضروری و به روز رسانی آن و خرید یک دستگاه برج نوری سیار و تهیه یک پست سیار جهت مواجهه با بحران‌های احتمالی تاکید نمود.

در ادامه عبدالهیان معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان گفت : در راستای اجرای صحیح این رزمایش‌و توصیه‌های مربوط به ایجاد آمادگی در زیرساخت‌های شرکت جهت تامین برق، در حال حاضر در سطح شرکت امکاناتی نظیر دیزل اضطراری ، UPS فراهم شده که در شرایط مختلف می‌توان از آن بهره برد.

وی با بیان اینکه حسین قدیمی مدیر عامل شرکت توزیع برق استان به عنوان دبیر کارگروه انرژی استان می باشد افزود :در سطح استان اردبیل هماهنگی خوبی برای مدیریت بحران وجود دارد و جلسات منظم و دوماه یکبار تشکیل شده و موارد درخواستی در این جلسات مطرح و پیگیری می شود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت اظهار داشت : به طور مثال ۲۰ درصد نانوایی ها در استان مجهز به سوخت دوم شده اند تا در موارد بحران مردم در تامین نیاز ضروری خود با مشکل مواجه نشوند.

عبدالهیان عنوان کرد : از۸۸ دستگاه ، دیزل ژنراتور دستگاه های اجرایی بازدید میدانی انجام و نسبت به تهیه چک لیست اقدام شده است.

وی ادامه داد : توصیه های لازم به دستگاههای مرتبط ارائه و دستگاههایی که در این خصوص همکاری لازم را نداشتند به استانداری معرفی شدند.

رزمایش ساماندهی ارتباطی در زمان خاموشی برگزار شد

رزمایش ساماندهی ارتباطی در زمان خاموشی برگزار شد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250459

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.