http://didshahr.ir/250145

05:50 :: 1401/05/17

پیام تبریک روز خبرنگار به مناسبت ۱۷ مرداد

پیام تبریک روز خبرنگار

پیام تبریک روز خبرنگار


رشد و توسعه ی فرهنگی جامعه مستلزم عزم جدی خبر نگاران و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی درست به مردم است.

پیشاپیش ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه وصاحبان اندیشه و قلم و خبرنگاران صدیق وشریف صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نماییم .

از ایزد منان برای شما و همه مجاهدین و تلاشگران عرصه خبرتوفیق و تداوم تلاش مخلصانه و سعادت و سر افرازی و سربلندی را برای شما عزیزان خواستارم.


متن تبریک به مناسبت روز “خبرنگار”

باسمه تعالی

«اگر زحمات شما (خبرنگارها) نباشد، این لحظه ها هرگز ماندگار نمی شود… شما آن را حفظ می کنید و در اختیار افکار مردم قرار می دهید. بدون این دوربین ها، قلم ها و دلسوزی های شما برای تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهای ما مثل یک چیزهای تثبیت نشده است.» مقام معظم رهبری (مدظله العالی) (۱۳۸۰/۰۸/۲۳)


در عصری که کثرت و سرعت تبادل اطلاعات، خبرنگاران امین را به سرمایه ای برای حفظ آگاهی جامعه بدل کرده است، دانش و تعهد اصلی ترین سرمایه خبرنگاران در ایفای رسالت سنگین اطلاع رسانی در خدمت به مردم است؛ چرا که تحقق جامعه ی پویا جز به مدد روشنگری و اطلاع رسانی اصحاب رسانه صورت نمی گیرد.


17مردادماه؛ به عنوان روز خبرنگار یادآور خاطره بزرگ مردان عرصه خبر و اطلاع رسانی همچون شهیدان آوینی و صارمی است. این روز فرصت مناسبی است تا بتوانیم جایگاه و منزلت ویژه و نقش مؤثر اصحاب رسانه و صاحبان اندیشه را در راستای پیشبرد اهداف بزرگ و آگاهی بخشی و فرهنگ سازی جامعه تبیین کنیم و از طلایه داران و پرچمداران عرصه اطلاع رسانی و جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی تقدیر نمائیم.


اینجانب روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و همه فعالان این حوزه تبریک عرض می نمایم و اميدوارم نقش تاثیرگذار خبرنگاران ما در راستای پیشبرد اهداف بزرگ رسانه ای، جهاد تبیین و آگاهی بخشی و فرهنگ سازی جامعه مؤثر واقع شود و همواره بعنوان طلایه داران و پرچمداران عرصه اطلاع رسانی و جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی بتوانند گامهاي مؤثري در راستای احقاق حقوق ملت و انقلاب اسلامی بردارند.


آنگاه که قلم بدست می‌گیرید و اندیشه زدودن زنگار از ذهن و جان جامعه و خدمت به خلق را در ضمیر وجود خود می‌پرورانید بر ما تکلیف است از زحمات و خدمات گوهربارتان صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و این روز مهم را به شما و همه کوششگران فهیم عرصه رسانه تبریک و شادباش عرض نماییم.


دوباره ۱۷ مرداد و دوباره تبریکات فله ای!

روز خبرنگار تبدیل به روزی گشته است که هر اداره و شخصی از ان بهره میبرد تا با اهدای هدایای آنچنانی و تبریک گفتن این روز به خبرنگاران؛ یکسال از انتقاد این قشر خود را بیمه کنند!

کاش عزیزان به جای تبریک گفتن روز خبرنگار، در این روز تعهد دهند که به هیچ انتقادی واکنش تهاجمی نداشته باشند و به سرکوب قلم و شکایت از خبرنگاران نقطه پایانی گذارند .

این روز را به تمامی انسان های آزاده و شهروند خبرنگاران تبریک میگوئیم.


خبر و خبرنگاری درجهان به اصطلاح مدرن امروزی، رابطه قدرت وتوده های اجتماعی را تعادل می بخشد. اهمیت خبرو وقایع نگاری ازدیرباز محل توجه صاحبان قدرت ،سیاستمداران و افکار عمومی بلاد گوناگون درسرعت بخشیدن به توسعه عدالت اجتماعی وحل مشکلات جامعه بوده وخواهدبود.

رسالت خبرنگاری فرصتی است که واقعیت های پیدا وپنهان جامعه رابرای بهبوداوضاع حکمرانی درجوامع راآشکارسازد.


لوح تقدیر

پیام تبریک روز خبرنگار

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250145

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

  1. yasha گفت:

    سلا ح ها ی جدید را امتحا ن کردن و بکا ر گیری سلا ح قلا بی برا ی گیج کر دن دشمن در عر صه جنگ که در سو ریه و اوکرا یین در جر یا ن است از جمله تا کتیک و سیا سی قدرت ها ی بزرگ است حا لا در فضا هم ا سلحه اتمی اندا خته اند مساله خیلی پیچیده است بروید بخوا بید سیا ست و قدرت در سطح با لا در جر یا ن است – جو گیر و گیج نشوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.