http://didshahr.ir/250125

10:25 :: 1401/05/15

مجید آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفری دو روزه به استان اردبیل از طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه های آب و فاضلاب در شهرهای اردبیل،نمین،کوثر،خلخال وهشتجین بازدید کرد.

آبرسانی

 

وی در بدو ورود به استان اردبیل از پروژه ایستگاه پمپاژ انتقال آب به شهر نمین ،عنبران و ۵روستای مجتمع وحدت بازدید میدانی کرد.

وی سپس ضمن اقامه نماز در جلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان نمین ، حجت الاسلام عظیم اسدزاده امام جمعه شهرستان نمین ،مهندس سلطانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان درمحل مسجدجامع شهرنمین به بحث و تبادل نظر در مورد راهکارهای تامین آب مورد نیازشهرستان نمین در تابستان سال جاری پرداخت .

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این جلسه با بیان اینکه رفع مشکل تنش آبی در شهرهاوروستاهای کشور جزء پروژه های ویژه وزارت نیرو می باشد اظهار داشت : طرح آبرسانی ازپروژه های ملی وزارت نیرو می باشد و پیگیری های مناسبی در خصوص تامین اعتبار این پروژه صورت گرفته است.

وی بر لزوم همکاری و همدلی همه دستگاه های زیربط از جمله شرکت آب منطقه ای و شرکت توزیع نیروی برق استان برای تامین آب شرب نمین و رفع مشکل تنش آبی این شهر در تابستان سال جاری تاکید کرد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب فاضلاب کشور درادامه سفربه اردبیل به همراه مهندس علیرضانعمت سلطانی رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل،معاونین و جمعی ازمدیران آبفا ازتصفیه خانه فاضلاب اردبیل وپکیچ تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهرنمین ‌ بازدید کرد.

دکتر آقازاده بعداز انجام بازدید میدانی از پروژه ها درمحل سالن جلسه ستاد شرکت آب وفاضلاب اردبیل طی نشستی با مدیر عامل،معاونین ومدیران شرکت با اشاره به وظیفه خطیر سقایی اظهار داشت: خدمت سقایی بسیار ارزشمند و از نعمات الهی است لذا باید بر اساس باورهای دینی خدمت کنیم زیرا خداوند از حق خودش می گذرد اما از حق الناس نمیگذرد و کار ما حق الناس است و ما به ازای باور خودمان مشغول به خدمت هستیم.

دراین جلسه که مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان و مسئول جهاد سازندگی قرارگاه امام حسن(ع) سپاه نیز حضور داشت،وی با تاکید بر مسئولیت پذیری و خدمت خالصانه همانند سردار شهید سلیمانی گفت: عبادت جز خدمت به خلق نیست و خوشحالیم که سپاه و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در مسیر محرومیت زدایی همراه ما هستند.

گفتنی است در نشست معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیر عامل و معاونین شرکت آبفا مقرر شد با توجه به فرسودگی بالای شبکه توزیع و سرانه پایین مخازن ذخیره برای مقابله با تنش آبی اعتبارات لازم افزایش یابد و طرحهای فاضلاب شهرهای اولویت دار که با تسهیلات بانک توسعه اسلامی محقق نشد با اعتبارات طرحهای تملک دارایی انجام شود

همچنین مقرر شد اعتبارات محرومیت زدایی استان افزایش یابد و با توجه به پرداخت بخشی از اعتبارات به قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) اجرای پروژه ها شتاب بیشتری یابد و با توجه به تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب اردبیل ، اجرای شبکه فاضلاب در اولویت قرار گیرد و نیز برای شهرهای فاقد طرحهای فاضلاب هم مطالعات را انجام و برای تصویب به شرکت مهندسی ارسال گردد.

مجید آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در دومین روزسفربه استان اردبیل به دعوت دکترغنی نظری نماینده مردم شریف شهرستانهای کوثروخلخال از طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه های آب و فاضلاب در شهرهای کوثر،خلخال وهشتجین نیز بازدید کرد.

به گزارش دفترروابط عمومی ‌واطلاع رسانی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل وی در بدو ورود به شهرستان کوثرازپروژه چاه وخط انتقال آب شرب روستای چالگرودشهرستان کوثرواقع دربخش مرکزی، دهستان سنجبدغربی بازدید میدانی کرد.

درادامه ،معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و هیئت همراه از پروژه احداث مخزن ۱۵۰مترمکعبی درروستای چالگرودبازدید و از نزدیک در جریان روند اجرای کار قرار گرفت.

در حاشیه این بازدید دکتر آقازاده در خصوص تکمیل پروژه مخزن ۱۵۰ مترمکعبی وبهره مندی اهالی ازآب شرب پایدارگفت: انشاالله با اتخاذ تدابیر لازم بزودی شاهد تکمیل پروژه مذکورتااوایل هفته دولت خواهیم بود.

مجید آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفری دو روزه به استان اردبیل از طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه های آب و فاضلاب در شهرهای اردبیل،نمین،کوثر،خلخال وهشتجین بازدید کرد.

وی در بدو ورود به استان اردبیل از پروژه ایستگاه پمپاژ انتقال آب به شهر نمین ،عنبران و ۵روستای مجتمع وحدت بازدید میدانی کرد.

دکتر مجید آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در دومین روزسفربه استان اردبیل به دعوت دکترغنی نظری نماینده مردم شریف شهرستانهای کوثروخلخال از طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه های آب و فاضلاب در شهرهای کوثر،خلخال وهشتجین نیز بازدید کرد.

وی در بدو ورود به شهرستان کوثرازپروژه چاه وخط انتقال آب شرب روستای چالگرودشهرستان کوثرواقع دربخش مرکزی، دهستان سنجبدغربی بازدید میدانی کرد.

درادامه ،معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و هیئت همراه از پروژه احداث مخزن ۱۵۰مترمکعبی درروستای چالگرودبازدید و از نزدیک در جریان روند اجرای کار قرار گرفت.

در حاشیه این بازدید دکتر آقازاده در خصوص تکمیل پروژه مخزن ۱۵۰ مترمکعبی وبهره مندی اهالی ازآب شرب پایدارگفت: انشاالله با اتخاذ تدابیر لازم بزودی شاهد تکمیل پروژه مذکورتااوایل هفته دولت خواهیم بود.

معاون مهندسی آب وفاضلاب کشور با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم به روستای کزج واقع در ۱۵ کیلومتری شمال‌غربی هشجین خلخال رفت تا در دیداری مردمی در محل روستا شنونده مشکلات آب شرب اهالی روستاها دراین شهرستان باشد.

بنابراین گزارش، بررسی موضوعات ومسائل و مشکلات تأمین آب شرب روستای کزج با حضور دکتر غنی نظری نماینده حوزه انتخابیه کوثر وخلخال ،فرماندار، بخشدار، روحانیون و اعضای شوراهای اسلامی وتعدادی از اهالی روستا مطرح شد.

دکترمجیدآقازاده ضمن تشریح وضعیت تأمین آب شرب در سطح کشور و همچنین طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرای وزارت نیرو ، از رفع کمبود آب شرب درروستاهای کشور رابا مجموع اقدامات انجام شده یا در دست اجرادربرنامه های آتی خبر داد.

🔶معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب فاضلاب کشور درادامه سفربه استان اردبیل به همراه نماینده مردم شریف کوثر وخلخال درمجلس شورای اسلامی ،مهندس سلطانی مدیر عامل،معاونین و جمعی ازمدیران آبفا ازتاسیسات آبرسانی شهر هشتجین واقع در مرکز بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال‌ بازدید کرد.

مهندس آقازاده بعداز انجام بازدید میدانی از پروژه ها ،درمحل سالن جلسه بخشداری خورش رستم طی نشستی با حضور دکتر غنی نظری نماینده حوزه انتخابیه کوثر وخلخال ،فرماندار، بخشدار، و اعضای شوراهای اسلامی وتعدادی از اهالی روستا به بررسی مسائل و مشکلات آب شرب پرداخت.

وی با اشاره به وظیفه خطیر سقایی اظهار داشت: خدمت سقایی بسیار ارزشمند و از نعمات الهی است لذا باید بر اساس باورهای دینی خدمت کنیم .

وی همچنین بااشاره بر فرهنگ‌سازی رسانه‌ها و مسئولان و دهیاران و شوراهای اسلامی در خصوص مصرف بهینه آب به ویژه در مناطق روستایی وشهری تاکید کرد.

دکترآقازاده گفت: شروع فصول گرم و اوج مصرف باعث افزایش مصرف آب شرب در سطح شهرستان شده لذا تنها راه مقابله با کم آبی و کم فشاری مدیریت مصرف و پرهیز از استفاده آب شرب جهت مصارف غیر خانگی است.

در ادامه جلسه در خصوص اهم موارد زیر تصمیم گیری شد؛

مقرر شد،شورای اسلامی و دهیاری نظارت بیشتری در توزیع عادلانه آب شرب داشته باشند

مقررشد شورای اسلامی و دهیاری به اتفاق امورآب فاضلاب شهرستان کنتور خراب را در سطح روستا شناسایی و اداره مربوطه کنتور سالم در اختیار مشترکین قرار دهد

مقرر شدانشعابات غیر مجاز شناسایی و با متخلفین برخورد قاطع قانونی صورت پذیرد

مقرر شد برای تامین امنیت شبکه آب مخازن افرادی برای نظارت در نظر گرفته شود.

مقرر شد با تهیه مخزنی برای تعدادی از روستاهامشکل کمبود آب روستاها برطرف شود

مقرر شد در راستای جلوگیری از هدر رفت و مدیریت مصرف آب در جهت اصلاح و فرسودگی شبکه های آبرسانی اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب فاضلاب کشور درادامه سفربه شهرستانهای کوثروخلخال که به دعوت سید غنی نظری خانقاه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شدازتصفیه خانه فاضلاب آب شرب شهرستان خلخال نیز بازدید کرد.

شایان ذکر است طبق دعوت نشست مهندس آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفا کشور با دکترعلی نیکزاد نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اردبیل، سرعین، نمین و نیر، و نایب رئیس اول مجلس یازدهم است شروع شده و تا ساعتی از شب همچنان ادامه داشت.

گزارش  سفر معاون آب و فاضلاب کشور در سفر به اردبیل

گزارش سفر معاون آب و فاضلاب کشور در سفر به اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250125

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.