http://didshahr.ir/249963

07:26 :: 1401/05/11

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل خشکسالی‌های اخیر استان را در تشدید بیماری‌های دامی نگران‌کننده دانست.

بهلول تکلوی

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل خشکسالی‌های اخیر استان را در تشدید بیماری‌های دامی نگران‌کننده دانست و گفت: برغم این مشکلات واکسیناسیون جمعیت دام و طیور استان علیه بیماری‌های مختلف بر اساس جدول زمان‌بندی در حال انجام است و مشکل حادی از نظر این بیماری‌ها وجود ندارد.

بهلول تکلوی در نشست با مدیرکل مدیریت بحران و حوادث استان اردبیل گفت: برغم این مشکلات واکسیناسیون جمعیت دام و طیور استان علیه بیماری‌های مختلف بر اساس جدول زمان‌بندی در حال انجام است و مشکل حادی از نظر این بیماری‌ها وجود ندارد.

وی گفت: دامپزشکی در پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام بویژه بیماری مشترک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، بیماری آنگارا در طیور صنعتی و احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با توجه به نزدیکی فصل پاییز و شروع مهاجرت پرندگان و زمستان گذرانی آنها در تالاب‌ها ، برکه‌ها و پشت سدهای استان مصمم است.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در عین حال گفت: انجام اقدامات پیشگیرانه و ضروری قبل از شیوع بیماری‌ها، آسیب‌ها را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ماهیت کار دامپزشکی طوری است که همیشه در مقابل بیماری‌ها و بحران‌ها قرار داریم بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای آمادگی در مواقع بحران و طغیان بیماری‌های دام و طیور تاکید کرد و گفت: بسیاری از این بیماری‌ها قابل پیش‌بینی و پیشگیری هستند.

مهدی خدمتی ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل هم در این نشست از آمادگی این اداره کل برای مقابله با سوانح و بلایای طبیعی خبر داد.

وی افزود: به اقدامات تخصصی و پیشگیرانه دامپزشکی در حوزه بیماری‌های مختلف دام و طیور بویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و جلوگیری از شیوع این بیماری‌ها در جمعیت انسانی اعتقاد راسخ داریم و با رعایت سه اصل مهم پیش‌بینی، پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در کنار دامپزشکی هستیم.

بهلول تکلوی:تشدید بیماری‌های دامی نگران کننده است

تشدید بیماری‌های دامی نگران کننده است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249963

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.