http://didshahr.ir/249940

01:23 :: 1401/05/25

 چند داروی خانگی هست که پشه هل را فراری می دهد.

پشه را با این داروی خانگی دور کنید

پشه ها در این هوای گرم دردسر جدی و مزاحم خواب ما هستند، کافی است پشه گرامی یک فرصت پیدا کند و جای نیشش برای چند روز ما را کلافه کند.

در این باره بخوانید: ساده ترین درمان خانگی نیش پشه

برخی از این فرمول ها بدین شرح است:

1- ارس

اگر در بیرون از منزل، به فکر روشن کردن آتش هستید و در آن واحد می‌خواهید از شر پشه‌ها هم خلاص شوید، چند عدد شاخه ارس یا سرو کوهی را داخل آتش بیندازید. از بوی این گیاه، پشه‌ها فراری می‌شوند.

2- روغن سدر

روغن سدر نه تنها پشه‌ها، بلکه مگس و سوسک‌ها را هم فراری می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید با یک تیر، چند نشان بزنید و با خیال راحت در محیطی باز بنشینید.

3- گل بابونه

می‌توانید چند شاخه از این گیاه را در محلی که نشسته‌‎اید بگذارید و بدون مزاحمت پشه‎ها، از هوای آزاد لذت ببرید.

4- گندم

در قدیم، مردم از گندم برای فراری دادن پشه‌ها استفاده می‌کردند. یک دسته از ریشه گندم را آسیاب کنید و آن را با مقداری آب، سه بار بجوشانید. با این کار، معجون شما رنگی زرد پیدا خواهد کرد. اکنون دست و صورت تان را با این مایع بشویید، آن‌وقت می‌بینید که هیچ پشه‌ای به شما نزدیک نخواهد شد.

در این باره بخوانید:دلیل جذابیت برخی افراد برای پشه ها

5- ریحان

مقداری ریحان تازه بردارید و آن را بکوبید. سپس آن‌ها را به پوست‌تان بمالید.

6- پودر وانیل

شما می‌توانید با ترکیب پودر وانیل و لوسیون بچه به میزان ۱ به ۱۰، معجونی درست کنید که پشه‌ها را فراری دهد. اگر لوسیون کودک ندارید، می‌توانید به جای آن از آب استفاده کنید. وانیل را در کمی آب مخلوط کنید و آن را به بدن تان بمالید.

7- میخک صدپر

۵ گرم از میخک صدپر را در یک لیوان آب بریزید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. ۱۰ قطره از این معجون را با یک قاشق چای خوری از هر عطری که خواستید مخلوط کنید و آن را به نقاطی از بدن‌تان که پوشیده نیست بمالید. حالا شما می‌توانید با خیال راحت تا ۲ ساعت بیرون از خانه بمانید، بدون این که پشه‌ها به سمت تان بیایند.

مترجم : پردیس بختیاری

پشه را با این فرمول خانگی دور کنید

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249940

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *