http://didshahr.ir/249920

01:36 :: 1401/05/10

بهلول تکلوی با بیان اینکه اقدامات دامپزشکی اعتبار محور است بر لزوم حمایت بیشتر مسئولان تصمیم گیر و تصمیم ساز استانی تاکید کرد

بهلول تکلوی

در ابتدای این دیدار مدیر کل دامپزشکی استان گزارشی از فعالیت های دامپزشکی در حوزه های مختلف ارائه و با اشاره به ظرفیت ها، توانمندیها و پتانسیل دامپروری منطقه مشکلات پیش روی دامپزشکی را که گاها باعث ایجاد مشکل و وقفه در تحقق اهداف بهداشتی می شود را تشریح کرد.

بهلول تکلوی با بیان اینکه اقدامات دامپزشکی اعتبار محور است بر لزوم حمایت بیشتر مسئولان تصمیم گیر و تصمیم ساز استانی تاکید کرد و گفت هر هزینه ای که در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماریهای مختلف دام و طیور در منطقه صرف می شود نوع سرمایه گذاری است که آثار آن قطعا در سالهای آتی مشخص می شود.

این مقام مسئول دامپزشکی استان با اشاره به نگاه مثبت و اشرافیت کامل فرمانداری نیر در خصوص شرح وظایف و حیطه مسئولیت های دامپزشکی و مشکلات این حوزه آن را عامل قوت قلب فعالان و کارکنان دامپزشکی منطقه توصیف کرد و از حمایت های همیشگی فرماندار به عنوان پشتوانه دامپزشکی در پیشبرد اهداف، برنامه ها و اجرای طرح های مختلف واکسیناسیون دامی بر علیه بیماریهای مختلف تشکر کرد.

گفتنی است ضرورت تقویت و ترمیم اعتبارات دامپزشکی، ساماندهی کشتارگاه سنتی دام شهرستان و مقابله جدی با کشتار غیر مجاز دام و نیز افزایش تعامل و همکاریهای بین بخشی دستگاههای متولی حوزه سلامت و امنیت غذایی از مهمترین محور های بحث این دیدار بود.

امنیت غذایی از شاخص های مهم منافع ملی و نقش دامپزشکی در این راستا کلیدی و غیر قابل انکار است

فرماندار شهرستان نیر در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل که پیش از ظهر امروز در محل دفتر فرمانداری این شهرستان انجام شد گفت دامپزشکی در بحث تامین سلامت و امنیت غذایی به عنوان شاخص های مهم منافع ملی یکی از زیر ساخت ترین تشکیلات در دو بعد اقتصادی و بهداشتی است و نقش آن کلیدی و غیر قابل انکار است.

شهرام محمدی افزود در حال حاضر موردی از بیماریهای حاد دام و طیور درمنطقه وجود ندارد و آرامشی که در حوزه سلامت جمعیت دامی و تامین محصولات پروتئینی و به طور کلی در حوزه امنیت غذایی داریم حاصل تلاش شبانه روزی دامپزشکی است.

فرماندار شهرستان نیر ضمن ابراز رضایت از دامپزشکی، عملکرد آن را در حوزه های مختلف خوب ارزیابی کرد و گفت نتایج بازدید های دوره ای و میدانی از روستاها و عشایر منطقه نشان از رضایت دامداران و عشایر نسبت به فعالیت های دامپزشکی است و بحمد…مشکلی در این حوزه نداریم.

محمدی ضمن اذعان به محدودیت منابع مالی حمایت همه جانبه مجموعه فرمانداری را از اهداف و فعالیت های دامپزشکی به دامداران و روستائیان منطقه که زحمات زیادی در عرصه تولید فراورده های پروتئینی متحمل می شوند اعلام و در راستای تقویت اعتبارات تا حد امکان قول مساعد داد.

بهلول تکلوی:اقدامات دامپزشکی اعتبار محور است

اقدامات دامپزشکی اعتبار محور است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249920

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *