http://didshahr.ir/249888

12:55 :: 1401/05/10

بیشتر از ما برای خرید کفش مدل و رنگ های مختلفی در نظر می گیریم ولی برخی نکات است که هیچ وقت رعایت می کنیم.

موقع کفش خریدن این مطلب یادتان باشد
1- صبح کفش می‌‌‌‌خرید/ پاها طی روز عرق می‌‌‌‌کنند، به‌‌‌‌همین دلیل اگر صبح کفش امتحان کنید، احتمالش هست کفشی که بخرید برایتان تنگ باشد.

2- فرم پایتان را نمی‌‌‌‌دانید/ برای انتخاب یک کفش راحت، باید فرم پاهایتان را بدانید. یک راه ساده برای دانستن این موضوع آن است که پای خود را خیس کنید و سپس آن را روی یک ورق مقوا بگذارید. اگر رد پایتان را به طور کامل دیدید، احتمالاً یعنی پایتان صاف است، به همین دلیل باید کفشی بخرید که وقتی با آن راه می روید، کف پایتان تو نرود اما اگر قوس کف پایتان خیلی زیاد باشد، در مرکز رد پا یک فضای خالی خواهید دید. این بدان معنی است که بهتر است از کفش‌‌‌‌هایی استفاده کنید که لایه محافظ بیشتری دارند. اگر مرکز رد پا نیمه خالی بود، یعنی فرم پایتان طبیعی است.

3- یک جفت کفش هست که همیشه آن را می‌‌‌‌پوشید/ بهتر است یک روز درمیان کفش خود را تغییر دهید تا عرق کفش کامل خشک شود. به علاوه، وقتی کفشی را هر روز می‌‌‌‌پوشید، بعضی قسمت‌‌‌‌های آن، به خصوص داخل و زیره کفش، فرسوده می‌‌‌‌شود، این موضوع می‌‌‌‌تواند تأثیری منفی روی راه رفتن ما بگذارد و در نتیجه، باعث پا درد شود.

4- اندازه پایتان را می‌‌‌‌دانید اما ابعادش را نه/ برندها سایزبندی متفاوتی برای کفش‌‌‌‌ها دارند، به ‌‌‌‌همین دلیل بهتر است اندازه درج شده روی کفش را مدنظر قرار ندهید و به جای آن، به ابعاد پای خودتان هم توجه داشته باشید. به علاوه، فراموش نکنید که اندازه پا می تواند در دوران بزرگ سالی، بر اثر عواملی مانند بارداری یا افزایش وزن تغییر کند.

5- هنگام خرید کفش به جنس زیره توجه نمی‌‌‌‌کنید/ برای انتخاب یک کفش مناسب باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم که می‌‌‌‌خواهیم چقدر از آن استفاده کنیم. مثلاً کفش‌‌‌‌های ورزشی باید انعطاف‌‌‌‌پذیر و ضربه‌‌‌‌گیر باشند و اگر کفشی انتخاب کنیم که زیره‌‌‌‌اش لاستیکی باشد، در زمستان انعطاف نخواهد داشت.

6- فقط یک لنگه از کفش‌‌‌‌ها را امتحان می‌‌‌‌کنید/ بدن ما قرینه نیست. خیلی پیش می‌‌‌‌آید که یک پا کمی بزرگ‌‌‌‌تر از دیگری باشد، به‌‌‌‌همین دلیل باید هر دو لنگه کفش را امتحان کنید.

7- دمپایی لاانگشتی را طولانی مدت به پا می‌‌‌‌کنید/ این مدل کفش نحوه راه رفتن‌‌‌‌مان را تغییر می‌‌‌‌دهد چون ما را مجبور می‌‌‌‌کند از انگشت شست‌‌‌‌ پایمان استفاده کنیم تا کفش در پایمان بماند. این موضوع در دراز مدت می‌‌‌‌تواند مشکلاتی به بار آورد.

بازار کفش

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249888

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *