http://didshahr.ir/249542

09:13 :: 1401/05/01

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سال گذشته از ردیف‌های ملی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان جذب طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی و اساسی استان اردبیل شده است.

داود شایقی

داود شایقی در نشست مشورتی شورای برنامه‌ریزی و توسعه اردبیل اظهار کرد: توزیع اعتبارات ۱۴۰۱ در ۱۲ شهرستان استان اردبیل آغاز شده و تلاش بر این است تا با برگزاری جلسات کمیته برنامه‌ریزی توزیع منابع و اعتبارات ۱۴۰۱ را به صورت استانی شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از ردیف‌های ملی به صورت نقد و اسناد برای استان اردبیل تخصیص یافته که جذب عمده این منابع را شاهد بودیم و تنها ۳۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه باید تا آخر شهریورماه جذب طرح‌ها و پروژه‌های مهم و اساسی استان شود.

اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد تومان به پروژه های پیشران اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان منابع از محل سفر رئیس جمهور به صورت نقد به طرح‌ها و پروژه‌های مهم و پیشران استان خبر داد و گفت: این منابع عمدتا صرف راه آهن، چهار خطه راه‌های استان و تکمیل سدها و پروژه‌ها‌ی‌ آبرسانی شده است.

شایقی از اخذ مجوز ماده ۲۳ برای ۱۳۷ کیلومتر محور سربند به مشگین‌شهر و مسیر گرمی به بیله‌سوار به طور ۷۹ کیلومتر خبر داد و افزود: برای تکمیل سد شهید پستی و توسعه بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر نیز تزریق منابع را از این ردیف شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته برای پروژه ریلی استان تزریق شده است، خاطرنشان کرد: در سال‌جاری نیز از منابع مختلف تلاش بر این است تا راه آهن اردبیل سرعت عملیاتی و اجرایی مطلوبی به خود بگیرد.

اعتبارات پروژه های چهارخطه اردبیل ۳.۵ برابر افزایش یافت

شایقی در مورد بزرگراه‌های استان اردبیل نیز اضافه کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب چهار خطه‌های استان به بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان ارتقا یافته و تخصیص منابع را در این بخش شاهد هستیم.

وی ضرورت تکمیل پایاب سد خداآفرین، گیوی و سبلان مشگین‌شهر را یادآور شد و بیان کرد: برای شهرک‌های گلخانه‌ای استان نیز به عنوان پروژه‌های پیشران منابع خوبی اختصاص یافته است.

شایقی در ادامه سخنان خود اظهار کرد:‌ در مجموع ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های پیشران، مهم و اولویت‌دار استان تأمین شده که در بین استان‌های کشور بیشترین جذب اعتبارات نقدی را از محل سفر رئیس جمهور شاهد هستیم.

وی در مورد بودجه ۱۴۰۱ نیز تصریح کرد: امسال بودجه استان ۵۴۳ میلیارد تومان است که رقم آنچنان چشمگیری نیست ولی سعی ما بر این است تا با اولویت طرح‌های اساسی بتوانیم بخشی از پروژه‌های نیمه‌تمام را در سطح استان آماده بهره‌برداری کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: نگاه ما به جذب اعتبارات ملی به همت مدیران دستگاه‌های مختلف است که در این زمینه استاندار اردبیل توصیه‌های لازم را به مدیران دستگاه‌های اجرایی داشته‌اند.

داود شایقی:2700 میلیارد تومان منابع ملی جذب کردیم

۲۷۰۰ میلیارد تومان منابع ملی جذب کردیم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249542

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *