http://didshahr.ir/249526

01:07 :: 1401/05/01

با هدف ایجاد ایمنی جمعیت دامی استان بر علیه بیماری تب برفکی، اجرای طرح واکسیناسیون این بیماری از اول مرداد ماه در استان آغاز و به مدت 60 روز کاری جمعیت دامی تحت پوشش مایه کوبی بر علیه این بیماری قرار می گیرد.

بهلول تکلوی

مدیر کل دامپزشکی با اعلام این خبرگفت این طرح همزمان در جمعیت دام سنگین و سبک در سطح روستاها، عشایرو دامداریهای استان و با الویت روستاهای با سابقه رخداد این بیماری در پنج سال گذشته و دام سبک عشایری در مناطق پرخطر و با تراکم جمعیت دامی بالا انجام می شود.

دکتر بهلول تکلوی افزود این طرح به صورت کاملا رایگان بوده و هیچگونه هزینه ای از دامدار اخذ نمی شود و با مشارکت بخش خصوصی دامپزشکی در قالب خرید خدمت انجام می شود.

این مقام مسئول دامپزشکی اظهار داشت با مد نظر قرار دادن ضرر و زیان اقتصادی ناشی از تلفات دامها در برابر این بیماری که در سالهای گذشته با اپیدمی آن مواجه بودیم از دامداران، دامپروران، روستائیان و عشایر می خواهیم حتما با اکیپ های سیار مایه کوبی دامپزشکی همکاری نمایند تا بتوانیم حجم بیشتری از دامهای منطقه را تحت پوشش واکسیناسیون ببریم.

یادآور می شود بیماری تب برفکی که در اصطلاح محلی به بیماری داباغ معروف است یکی از مهمترین و استراتژیک ترین بیماری واگیر دامی در دامهای زوج سم است که قابل انتقال به انسان نیست ولی از لحاظ خسارت اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فراورده های دامی است.

بهلول تکلوی:جمعیت دامی استان تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار می گیرد

جمعیت دامی استان تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار می گیرد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249526

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *