http://didshahr.ir/249516

10:44 :: 1401/04/15

راهکاری که برای کاهش مصرف برق وجود دارد این است که تا حد ممکن از مصرف وسایلی که نیاز به برق بیشتر دارند جلوگیری شود.

برق رسانی

خبرنگار: رئوف رحیمی

در ساعات اوج بار تا حد امکان در کولرهای آبی از دور کند استفاده گردد تا بتوانیم در این زمینه راهکار لازم را انجام دهیم.

اردبیل چون از لحاظ شرایط جغرافیایی در منطقه کوهستانی قرار دارد باید از کولرهای گازی کمتر استفاده شود.

با توجه به شرایط آب و هوایی استان از کولرهای گازی کمتر استفاده شود.

ساده ترین راه صرفه جویی در مصرف برق · خاموش کردن لامپ های اضافی و دستگاهای برقی غیر ضروری است.

در این زمینه مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل می گوید: در دنیای معاصر جمعیت رو به افزایش است و به تبع آن مصرف انرژی افزایش یافته است لذا با توجه به ابلاغ آیین نامه صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان های اداری با هدف کاهش هزینه های عمومی، ارتقاء بهره وری و استفاده بهینه از منابع ، استفاده از پنل خورشیدی در دستگاههای اجرایی یک ضرورت است .

وی اظهار کرد : به منظور عملیاتی نمودن مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تأمین حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی وزارتخانه ها ، موسسات ، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی از انرژی های تجدید پذیر ، لازم است کلیه دستگاههای اجرایی استان به این سمت گام بر دارند .

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت : انرژی خورشیدی به عنوان جایگزینی مطمئن برای سوخت های فسیلی مورد توجه جهانی قرار گرفته و ایران نیز با توجه به شرایط خاص آب و هوایی یکی از مناطق مستعد از نظر استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق به شمار می‌رود.

قدیمی گفت : در راستای رعایت اصل صرفه جویی ، مشارکت جهت تأمین برق مطمئن، کاهش تلفات شبکه و پیک سایی مصرف انرژی در ساعات اوج بار در روز و با توجه به وضعیت کم آبی در کشور و آلودگی زیست محیطی ، استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق ؛ باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی افزود : در استان اردبیل در ۱۳ دستگاه اجرایی و در مجموع ۲۸ ساختمان اداری پنل خورشیدی با ظرفیت ۲۰۲.۲ کیلووات نصب شده است .

قدیمی در ادامه اسامی اداراتی که اقدام به نصب پنل خورشیدی در ساختمان اداری نموده اند را عنوان نمود .

وی گفت : مدیریت امور انتقال نیروی برق استان ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، شرکت شهرک های صنعتی ، اداره کل فنی و حرفه ای ، ستاد سازمان جهاد کشاورزی ، ساختمان شیرخوارگاه بهزیستی اردبیل ، پاسگاه مرزی استان ، شرکت گاز استان اردبیل(میدان ارتش ) اداره کل امور عشایر ، اداره کل آموزش و پرورش ، سازمان برنامه و بودجه از جمله دستگاههای اجرایی هستند که اقدام به نصب پنل خورشیدی در ساختمان اداری نموده اند .

شرکت برق

توصیه های مهم برای کاهش هزینه قبض برق

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249516

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *