http://didshahr.ir/249395

06:22 :: 1401/04/29

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: هر سال در گرمای هوا شاهد حریق در مزارع به ویژه در شمال استان هستیم که تیم‌های واکنش سریع منابع طبیعی اردبیل در آماده‌باش قرار دارد.

آتش سوزی مرتع

محمود قلیزاده در بازدید از قرارگاه یگان حفاظت منابع طبیعی در پارس‌آباد اظهار کرد: صیانت از منابع طبیعی جز اصلی‌ترین رسالت‌های ما در اداره کل است و همه ساله با تدوین برنامه‌های راهبردی نسبت به حفاظت از این منابع خدادادی تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر شاهد گرمای بی‌سابقه در اردبیل هستیم که مربوط به تغییرات اقلیمی است، تصریح کرد: حریق مزارع به شکل گسترده به ویژه در شمال استان گزارش می‌شود که نیروهای واکنش سریع منابع طبیعی در این زمینه توجیه شده و آماده ارائه خدمات هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه در برخی از مواقع نیز خود زارعان نسبت به آتش زدن زمین‌های کشاورزی و اراضی خود اقدام می‌کنند، گفت: این اقدامات در راستای از بین بردن برخی از آفات و حشرات انجام می‌شود تا زمین برای کشت بعدی آماده شود که ما این اقدام را برای هیچیک از زارعان توصیه نمی‌کنیم.

قلیزاده آتش زدن مزارع را تهدیدی برای تمامی زمین‌ها دانست و افزود: آتش قابل سرایت به زمین‌های اطراف نیز هست و بر همین اساس از زارعان درخواست داریم تا روش‌های دیگری را برای مبارزه با آفات و حشرات انتخاب کرده و از آتش زدن زمین‌های زراعی خودداری کنند.

وی حفاظت و صیانت از منابع طبیعی را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: فرهنگسازی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی و جنگل‌ها یک ضرورت است و نقش مردم، نهادهای مدنی و رسانه‌ها در ترویج و اشاعه فرهنگ حفظ منابع طبیعی در بین مردم بسیار مهم و سازنده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از مردم خواست تا در صورت مشاهده آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع مراتب را به شماره تلفن‌های رایگان ۱۵۰۴ و ۱۳۹ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان به صورت ۲۴ ساعته اطلاع دهند تا در اسرع وقت برای مهار حریق اقدام لازم صورت گیرد.

آماده باش تیم‌های واکنش سریع منابع طبیعی اردبیل

آماده باش تیم‌های واکنش سریع منابع طبیعی اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249395

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *