http://didshahr.ir/249334

04:36 :: 1401/04/28

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: برق تولید شده در نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر این منطقه را روشنایی می‌بخشد.

حسین قدیمی

حسین قدیمی اظهار کرد: آخرین مرحله از اجرای خطوط انتقال برق از نیروگاه زمین گرمایی دامنه سبلان به داخل شهر مشگین‌شهر با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به انجام رسید.

وی تصریح کرد: از چند سال پیش با تلاش محققان و کارشناسان ایرانی حفر چاه برای استفاده از انرژی زمین آغاز شده؛ به طوری که ۱۱ حلقه چاه به عمق سه هزار متری در دامنه‌های سبلان به همت شرکت ملی حفاری حفر شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: هر چند حفر چاه‌ها و استحصال انرژی از دامنه‌های سبلان به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه استکبار به درازا کشیده شده اما از دو سال پیش به همت کارشناسان و متخصصان داخلی احداث نیروگاه زمین گرمایی در این منطقه آغاز شد و حتی مطالب آن در کتب درسی فیزیک و زمین‌شناسی دوره متوسطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قدیمی افزود: استان اردبیل جزء محدود استان‌های کشور است که صاحب انرژی ژئوترمال بوده و از طریق این نیروگاه امکان تأمین برق در بخش‌های مختلف خانگی و صنعتی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با احداث خط انتقال به طول ۲۷ کیلومتر و تزریق آن به پست ۶۳ کیلوولت عملیات بهره‌برداری از این نیروگاه آغاز شده و امیدواریم بعد از سال‌ها مطالعه و بحث و بررسی امکان انتقال انرژی به شهر مشگین‌ و بهبود شرایط روشنایی را در انرژی تجدیدپذیر دامنه‌های سبلان شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اضافه کرد: امیدواریم در سال‌های آینده منابع بیشتری از این انرژی تأمین و از طریق شبکه سراسری مورد استفاده قرار گیرد.

حسین قدیمی:تامین برق روشنایی مشگین شهر

تامین برق روشنایی مشگین شهر

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249334

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *