http://didshahr.ir/249219

10:01 :: 1402/06/19

مشاوره فردی: خوشگل تر بودنم از شوهرم برایم دردسرساز شده است.

زن جوان: خوشگل بودنم برایم دردسر دارد

سوال:

شوهرم هم با ادب است و هم زحمتکش. من را هم خیلی دوست دارد. مشکل این است که من خیلی از او خوشگل ترم و هر وقت به یک مهمانی خانوادگی یا جمع دوستانه می‌رویم، بعضی‌ها می‌گویند که خیلی از شوهرت از نظر قیافه سر هستی، کاش بچه‌هایت به تو می‌رفتند به جای پدرشان و … . این ماجرا برایم دردسر شده. چه کنم؟

پاسخ:

رضایت داشتن از زندگی یک عامل ذهنی و نگرشی است که تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و متاسفانه برخی مواقع از ارزیابی و حرف‌های بی‌فکر و گاهی غرض‌ورزانه اطرافیان ما تاثیر می‌گیرد. شما به قول خودتان از اخلاق همسرتان رضایت دارید و این مسئله تا به حال شما را آزار نمی‌داده ولی با صحبت دوستان‌تان حالا درباره زیبایی شوهرتان حس خوبی ندارید.

در ادامه چند توصیه به شما دارم تا واقع بینانه‌تر به این ماجرا نگاه و حس‌تان را به زندگی مشترک‌تان، بهتر و دلنشین‌تر کنید.

نگرش اصولی تری به این ماجرا داشته باشید

خواهر گرامی، تا به حال فکر کرده‌اید که شما مرحله انتخاب را رد کرده و حالا صاحب فرزند هستید و دیگر باید برای بقای زندگی و بهتر شدن شرایط فکر کنید نه چیز دیگری. در جلسات مشاوره خانواده به افراد مشابه شما، یک نکته را یادآوری می‌کنم و آن هم این‌ که اگر پس از انتخاب همسر بر اثر یک حادثه یا به دلیل یک بیماری، مشکلی در سلامت و زیبایی شما یا همسرتان ایجاد شد، چه عکس‌العملی خواهید داشت و انتظار دارید همسرتان به چنین اتفاقی چه واکنشی داشته باشد؟ در این مسئله از شما می‌خواهم که خودتان را جای شوهرتان بگذارید تا بتوانید نگرش اصولی‌تری به این ماجرا داشته باشید.

 خوشگل بودن یک معیار بی ثبات است

البته به بحث زیبایی در مشاوره پیش از ازدواج به لحاظ درجه اهمیت آن برای دوطرف و متناسب بودن این مسئله در انتخاب‌شان، بها داده می‌شود اما همواره افرادی با درجه بالاتر از لحاظ زیبایی این نکته را یادآور می‌شوند که زیبایی تحت تاثیر عوامل محیطی بسیاری دچار نقصان می‌شود و آیا طرف مقابل باز هم حاضر است با ما زندگی کند؟ بنابراین زوج ها باید به معیارهای باثبات مثل تناسب تیپ شخصیتی و حسن خلق برای موفقیت در زندگی مشترک‌شان امتیاز بدهند نه یک سری معیارهای بی‌ثبات که هر لحظه ممکن است دستخوش تغییرات اساسی بشود.

حواس تان به محاسن شوهرتان هست؟

بنابراین توصیه می‌کنم فهرستی از محاسن همسرتان را تهیه کنید و به آن چه باعث دوام زندگی مشترک‌تان و دلبستگی شماست، بیشتر بها دهید تا معیار بی‌ثباتی چون زیبایی. از آن بالاتر به سلامت روح و جسم شوهرتان فکر کنید و این ‌که صاحب فرزندان سالم هستید و ان شاءا… با تربیتی صحیح، افرادی موثر و مفید برای جامعه خواهند بود. تاکید می‌کنم که راه حل مشکل شما در قدم اول این است که به داشته‌های تان فکر کنید و آن چه را اهمیت زیادی ندارد از ذهن خود دور کنید تا از خوشبختی خود لذت ببرید نه این که درگیر حرف‌های این و آن بشوید و ذهن‌تان را مخدوش کنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249219

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *