http://didshahr.ir/249202

09:50 :: 1401/04/25

هاشم علایی  تمام تجهیزات مورداستفاده در شهربازی و زمین بازی موجود در استان را مشمول مقررات استاندارد اجباری دانست

هاشم علایی

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اعلام کرد: نظارت دقیق بر استاندارد تجهیزات مورد استفاده از زمین‌ها و مراکز بازی شهرهای این استان با همکاری شهرداری‌ها و بهره‌برداران این واحدها آغاز شده و تاکنون ۱۰۰ مورد از این دستگاه‌ها و تجهیزات ایمن‌سازی شده و گواهی استاندارد دریافت کرد.

هاشم علایی  تمام تجهیزات مورداستفاده در شهربازی و زمین بازی موجود در استان را مشمول مقررات استاندارد اجباری دانست و گفت: با توجه به آغاز فصل بهره‌برداری از این تجهیزات و مراکز، نظارت و بازرسی از آنها آغاز شده است.

وی بیان کرد: تامین شرایط استفاده ایمن شهروندان و استانداردسازی این تجهیزات و مراکز از طریق سامانه نظارتی به صورت مستمر پایش شده و عملیات نظارت بر آنها از طریق شرکت‌های تخصصی مستقر در استان دنبال می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل اضافه کرد: تمامی تجهیزات مستقر در شهربازی‌های استان در طول سال و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده، توسط شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت اخذ گواهی ایمنی برای تجهیزات شهربازی و زمین بازی در راستای اجرای مصوبه شورای استاندارد استان اردبیل در سال جاری، خواستار تعیین تکلیف استاندارد تجهیزات شهربازی فاقد مجوز بهره‌برداری توسط مالکان و جلوگیری از فعالیت این تجهیزات توسط شهرداران شد.

علایی همچنین از شهرداری‌های استان اردبیل خواست تا بدون کسب استاندارد و گواهی ایمنی، از فعالسازی دستگاه‌ها و تجهیزات زمین‌های بازی جلوگیری کنند.

وی افزود: مسئولیت هر گونه اتفاق ناگوار در تجهیزات و مراکز شهربازی غیرایمن بر عهده شهرداران و بهره‌برداران آنهاست و از مردم نیز می‌خواهیم که از تجهیزات و زمین بازی ایمن سازی شده استفاده کرده و گواهی ایمنی معتبر را از این مراکز مطالبه کنند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل همچنین گفت: گواهی ایمنی اعطا شده به تجهیزات شهربازی ها یک ساله بوده و شروع فعالیت در سال جدید نیازمند اخذ دوباره گواهی ایمنی جدید است.

وی بیان کرد: مالکان و بهره‌برداران تجهیزات شهربازی موظف هستند که گواهی ایمنی معتبر را در معرض دید مردم قرار دهند و مطابق با استانداردهای تعریف شده از این تجهیزات استفاده کرده و متصدیان آموزش دیده و دارای دانش فنی لازم را به کارگیری کنند.

علایی خواستار استانداردسازی تجهیزات بازی و تفریحی نصب شده در شهربازی های سرپوشیده و داخل پاساژها و مراکز خرید شد و اعلام کرد: دستگاه‌های مجوز دهنده این گونه مراکز باید برای استانداردسازی تجهیزات با اداره کل استاندارد همکاری کنند چرا که استفاده از این تجهیزات بدون گواهی ایمنی تخلف محسوب می‌شود.

هاشم علایی:شهربازی های اردبیل استانداردسازی شدند

شهربازی های اردبیل استانداردسازی شدند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249202

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *