http://didshahr.ir/249074

12:55 :: 1402/01/16

پهنهء ایران طی یک هفتهء پیش رو عرصهء جولان تندبادهای شمالی تا شمالشرقی خواهد بود.

جولان تندبادهای شمالی بر فراز ایران

♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در برگ سبز خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند ♥


جو پایدار در پی عبور کم ارتفاع بریده ای که از ۱۰ تا ۱۳ فروردین سبب هوای زمستانی در بسیاری از مناطق شمالغرب شد از دوشنبه بر این نقاط حاکم شده است.

این آرامش جوی از حوالی ظهر امروز چهارشنبه با کاهش فشار ستون جو بر فراز جنوبغرب خزر و شمالغرب و وزش تندبادهای پی در پی برهم میخورد.تندباد ، بیشتر ظهرها ، عصرها و گاهی شبانگاهان خواهد وزید ولی در برخی مقاطع در دیگر ساعات روز و شبانه نیز امکان طوفان هست.

امروز تا شنبه سرعت باد در شمالغرب ۷۵ تا ۹۵ کیلومتر بر ساعت تخمین زده میشود. شنبه روزی پرخطر از نظر هوای طوفانی در اغلب نقاط شمالغرب انتظار میرود. سرعت طوفان طی این روز در برخی نقاط مستعد تا ۱۲۵ کیلومتر در ساعت بالا خواهد رفت.

طوفان متناوب اغلب در پهنهء مرکزی شمالغرب تا ۲۳ فروردین ادامه می یابد.

️از دوشنبه با نفوذ زبانهء سیستم کمفشار ، وقوع بارش اغلب به شکل رگبارهای تندری جزیره ای در برخی نقاط شمالغرب انتظار میرود.

از امروز حدود سه درجه هوا گرم میشود اما از شنبه باید منتظر شبحی از تابستان با افزایش ۵ تا ۹ درجه ای دما در بیشتر مناطق باشیم.

سیستمهای سرد طبق نقشه های فعلی تا اواخر هفتهء آینده با دست کم ۵۰ کیلومتر فاصله از مرزهای شمالی اردبیل و آذربایجانها گذر کرده و توان ایجاد سرمایش بهاری را در منطقهء شمالغرب ندارند.

مسعود وسیله ایردموسی

آلودگی هوا

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249074

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *