http://didshahr.ir/249039

05:36 :: 1401/04/21

سرمایه گذار مجموعه علی رغم اینکه اینکه تاکنون ارزش افزوده ی خاصی از سرمایه گذاری در این مجموعه به دست نیاورده است اما همچنان علاقه مند به سرمایه گذاری در این مجموعه و شهرستان است.

a13pnj

به گزارش چشمه لر، مدیرعامل مجموعه گردشگری و پیست مهرگان آلوارس سرعین نیز در این نشست اظهار کرد: از سال ۷۹ فعالیت این پیست را در سرعین شاهد هستیم که در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این مجموعه در حال فعالیت شایسته است.

محمدی تصریح کرد: هر چند بی‌مهری مسئولان را در حمایت از سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری شاهد هستیم اما سعی ما بر این است تا با استانداردسازی و توسعه فضاهای گردشگری در سرعین خدمات رضایت‌بخشی را انجام داده و مسافران و گردشگران از طولانی‌ترین تله‌ستیژ شمالغرب کشور به طول یک‌هزار و ۲۰۰ متر در آلوارس سرعین استفاده کنند.

۲۰ برابر فصل زمستان شاهد حضور گردشگران تابستانی هستیم

وی ضرورت بهسازی و آسفالت محور گردشگری سرعین به آلوارس را یادآور شد و گفت: به رغم وعده چندین ساله مسئولان، این مسیر گردشگری هنوز به صورت کامل بهسازی و آسفالت نشده و با گذشت چند ماه از فصل کاری هنوز متولیان امر اقدامی را انجام ندادند.

مدیرعامل مجموعه گردشگری و پیست مهرگان آلوارس سرعین از اخذ مجوزهای قانونی برای بهره‌برداری از پیست و صدور پروانه‌ ساختمانی برای این مجموعه خبر داد و افزود: استانداردسازی پیست آلوارس و دستگاه‌های تله‌ستیژ آن با صرف هزینه‌ ۷۰۰ میلیون تومانی در حال انجام است و در روزهای آینده استاندارد دستگاه‌های تله‌ستیژ آلوارس را شاهد خواهیم بود.

محمدی تعامل با هیئت‌های مختلف به ویژه هیئت اسکی و کوهنوردی را در کنار راه‌اندازی هفت اقامتگاه بوم‌گردی یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما به اندازه ۲۰ برابر فصل زمستان، در فصل گردشگری تابستان شاهد حضور گردشگران هستیم و همچنان تلاش ما بر این است تا بخش‌های مختلف این مجموعه را به ویژه شهر بازی آلوارس راه‌اندازی شود.

وی در مورد تحقق شعار «زمستان بیدار» نیز اضافه کرد: با این جاده دسترسی ما «تابستان بیدار» نداریم چه برسد به اینکه «زمستان بیدار» داشته باشیم.

محمدی بیان کرد: ما در حال تجهیز دستگاه‌ها و امکانات این پیست هستیم تا با استانداردسازی بتوانیم بهترین خدمات را برای مسافران و گردشگران ارائه کنیم.

وی ضرورت تولید سریال‌ها و فیلم‌هایی با هدف معرفی مناطق گردشگری استان اردبیل را یادآور شد و ادامه داد: در سریال «ایران ۹۱» به جای معرفی فضاهای گردشگری استان اردبیل، مجموعه گردشگری استان همسایه گیلان تبلیغ می‌شود که این اسباب شرمندگی است.

محمدی اظهار کرد: امکان راه‌اندازی اسکی روی چمن در آلوارس وجود ندارد ولی ما با به روزرسانی ۲ دستگاه برف‌کوب در آلوارس سرعین تلاش می‌کنیم تا خدماتی را به مسافران و گردشگران ارائه کنیم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما یک ریال نیز تسهیلات بانکی نمی‌خواهیم و تنها خواسته ما این است تا به مجموعه‌های گردشگری استان توجه بیشتری شده و حمایت‌های همه‌جانبه از سوی مسئولان انجام شود.

محمدی گفت: نه تنها استاندار اردبیل بلکه مسئولان میراث فرهنگی نیز تاکنون یک بار نیز به این مجموعه برای بازدید و اطلاع از مشکلات آن سفری نداشتند و امیدواریم مسئولان بدون تبعیض به همه مجموعه‌های گردشگری نظارت کرده و حمایت‌های همه‌جانبه را انجام دهند.

مدیرعامل مجموعه گردشگری و پیست مهرگان آلوارس سرعین اشتغال ۱۳ نفر را در این مجموعه در کنار فعال کردن روستای آلوارس به عنوان روستای هدف گردشگری یادآور شد و افزود: رکورد حضور گردشگران در آلوارس ۱۴ و ۱۵ خرداد امسال شکسته شد به طوری که در یک روز یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از تله‌ستیژ این مجموعه استفاده کردند.

مشکل اصلی پیست اسکی آلوارس راه ناهموار است

مشکل اصلی پیست اسکی آلوارس راه ناهموار است

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249039

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.