http://didshahr.ir/249002

06:39 :: 1401/04/20

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل 2 برابر سایر استان ها اعتبار نقدی گرفته تا به روند اجرای پروژه ها کمک جدی شود.

داود شایقی
داود شایقی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: مجلس مهلت جذب اعتبارات سال 1400 را آخر شهریورماه امسال اعلام کرده تا مدیران دستگاه های اجرایی با اطمینان خاطر بیشتر جذب 100 درصدی اعتبارات را در سال 1400 انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته یک هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار عمرانی به استان اختصاص یافت که 800 میلیارد تومان آن به صورت اسناد و 300 میلیارد تومان نیز به صورت نقدی بوده که جذب آنها را به شکل مطلوب شاهد هستیم.

90 درصد اعتبارات نقدی جذب شده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: 90 درصد اعتبارات نقدی استان جذب شده و تنها 300 میلیارد تومان جذب اسناد باقی مانده که 3 ماه فرصت جذب این منابع اسنادی را داریم.

شایقی عملکرد اعتباری دستگاه ها را در اجرای پروژه های عمرانی از محل سفر 2 هزار و 700 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: یک هزار میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور تخصیص یافته و مابقی از ردیف های ملی به استان جذب شده است.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان با قدردانی از اهتمام استاندار اردبیل و مدیران دستگاه های اجرایی در اولویت پروژه های پیشران و توسعه محور تصریح کرد: چهارخطه کردن راه های استان همچنان با قوت ادامه دارد و بیش از 95 درصد اعتبارات در این حوزه از ردیف های ملی تامین می شود.

شایقی اضافه کرد: سال گذشته سعی کردیم تا برای محور سربند – مشگین شهر به طول 137 کیلومتر و پروژه بزرگراهی گرمی به بیله سوار به طول 79 کیلومتر مجوز ماده 23 را بگیریم.

وی گفت: برای سد شهید عمران پستی خلخال و توسعه بیمارستان ولیعصر مشگین شهر نیز از همین طریق مجوز ماده 23 دریافت شده تا از ردیف های ملی جذب اعتبارات را شاهد باشیم.

تخصیص 800 میلیارد تومان برای راه آهن

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل اظهار کرد: برای راه آهن اردبیل سال گذشته 200 میلیارد تومان مصوب شده بود که در آخر سال 800 میلیارد تومان به این پروژه از ردیف های ملی و سفر رئیس جمهور منابع اختصاص یافت و برای چهاربانده کردن راه های مواصلاتی استان نیز در مجموع 750 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

شایقی تکمیل شبکه سدها و آبگیری آنها را نظیر سد عمارت و گیوی و پایاب سد خدافرین را با همکاری آب منطقه ای و جهاد کشاورزی یادآور شد و بیان کرد: برای پروژه های زیرساختی نظیر شهرک های گلخانه ای استان منابع اعتباری خوبی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به پروژه های پیشران تصریح کرد: 2 هزار و 700 میلیارد تومان برای این پروژه ها شامل آبرسانی روستایی، عشایری، تکمیل طرح های فاضلاب و آبرسانی به شهرها هزینه شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: در مجموع سال 1400 تلاش کردیم تا 3 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی را از ردیف های ملی، سفر رئیس جمهور و ملی استانی شده جذب کنیم تا شرایط مطلوبی را در روند اجرای پروژه ها شاهد باشیم.

شایقی افزود: از 18 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته در سفر رئیس جمهور به استان ها به غیر از استان خوزستان و سیستان و بلوچستان سایر استان ها منابع اعتباری نقدی کمتری را نسبت به اردبیل دریافت کردند.

وی بیان کرد: استان اردبیل با جذب یک هزار میلیارد تومان اعتبار نقدی به غیر از ماده 56 توانسته 2 برابر سایر استان ها منابع نقدی جذب کند.

داود شایقی: اردبیل 2 برابر سایر استان ها اعتبار نقدی گرفته است

اردبیل 2 برابر سایر استان ها اعتبار نقدی گرفته است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249002

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.