http://didshahr.ir/248943

12:50 :: 1401/04/18

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از آماده باش اداره کل دامپزشکی استان در عید قربان خبر داد و افزود با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و پیشگیری از این بیماری و دیگر بیماریهای مشترک بین انسان و دام توصیه اکید ما ذبح دامهای قربانی در کشتارگاهها و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی است.

بهلول تکلوی

بهلول تکلوی با اشاره به اینکه درعید قربان 13 اکیپ ثابت و 22 اکیپ سیار دامپزشکی متشکل از 71 بازرس بهداشتی گوشت به حال آماده باش بوده و 9 روحانی ناظر ذبح شرعی در کنار ناظران بهداشتی بر ذبح شرعی نظارت می کنند خاطرنشان کرد این اکیپ ها در میادین اصلی تمامی شهرستانهای استان مستقر بوده و شهروندان به منظور اطمینان از سلامت دام قربانی و گوشت و آلایش دامی از خدمات بهداشتی این اکیپ ها به صورت رایگان بهره مند شوند.

وی یادآور شد کشتارگاههای دام کلیه شهرستانهای استان در روز عید قربان فعال بوده و آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند.

مدیر کل دامپزشکی استان به شهروندان توصیه کرد به به هنگام خرید گوشت قرمز به ممهور بودن آن به مهر بهداشتی دامپزشکی و نیز لیبلی که در روی ساق لاشه نصب می شود دقت نموده و از خرید گوشت و آلایش دامی حاصل از کشتار غیر مجاز دام که در حاشیه شهرها و روستاها عرضه می شود اجتناب نمایند.

وی ادامه داد در صورت ذبح دام قربانی در منزل حتما با رعایت توصیه های بهداشتی و مشاوره با بازرسان بهداشتی دامپزشکی و اطمینان از سالم بودن دام قربانی اقدام نموده و گوشت استحصالی را به مدت 24 ساعت و آلایش دامی نظیر جگر و قلوه و …. را به مدت 48 ساعت در یخچال نگهداری نموده و سپس مصرف نمایند.

 توصیه دامپزشکی به ذبح دام های قربانی در کشتارگاهها

توصیه دامپزشکی به ذبح دام های قربانی در کشتارگاهها

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248943

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.