http://didshahr.ir/248901

12:17 :: 1401/04/17

فصل تابستان شده است و همه افراد به فکر یک سفر لذت بخش هستند! اولین جایی که به ذهن هر فردی برای سفر کردن می‌رسد، شهرهای شمالی ایران است.

همه ما به خوبی می‌دانیم که شهرهای شمالی ایران گرم و شرجی هستند و می‌تواند کیفیت مسافرت ما را کاهش دهند. در حالی که شهری مثل تبریز بسیار خنک است و می تواند یک سفر ارزشمند را برای شما فراهم کند. با این حال، کدام شهر برای سفر کردن مناسب است؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی کامل این موضوع بپردازیم تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

شمال یا تبریز؛ کدام یک برای سفر تابستان مناسب است؟

شهرهای شمالی یکی از زیباترین مناطق ایران هستند که می‌تواند یک سفر لذت بخش برای شما ایجاد کند. البته اگر در فصل تابستان قصد سفر به این مناطق را داشته باشید، قطعاً با گرمای هوا روبرو می‌شوید و این مسئله می‌تواند کیفیت سفر شما را کاهش دهد. در فصل تابستان اگر به شمال سفر کنید، باید در طول روز در ویلا بمانید و شب به سراغ تفریحات این مناطق بروید. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم با اجاره ویلا استخردار شمال جاباما زمان هایی که قرار است در ویلا بمانید را به بهترین شکل ممکن بگذرانید و در ساعت های گرم روز به آب تنی بپردازید.

سفر به سرعین

این در حالی است که تبریز در تابستان آب و هوای بسیار خنک و دلچسبی دارد و همین مسئله می‌تواند افرادی که قصد سفر رفتن را دارند، دو دل کند. چرا که انتخاب مقصد بین شمال و تبریز واقعاً سخت است و دلیل آن هم این است که هر دوی این شهرها بسیار زیبا و دیدنی هستند. تنها مسئله ای که بین آنها تفاوت دارد، آب و هوای آن است. همین مسئله باعث شده تا افراد زیادی این سوال برایشان پیش بیاید که به تبریز سفر کنند یا شمال. در بخش بعدی مقاله می خواهیم به بررسی کامل تر این موضوع بپردازیم و مزایای سفر به هر کدام از این مناطق را بررسی کنیم.

سفر به شهرهای شمالی

همه ما می‌دانیم که سفر به شمال چقدر می تواند لذت بخش باشد! چرا که شما می‌توانید از تفریحات آبی لذت ببرید و برای خودتان یک سفر فراموش نشدنی داشته باشید. البته این مسئله زمانی است که در فصل های خوش آب و هوا نظیر پاییز سفر کنید. حال اگر قصد سفر به شهرهای شمالی ایران در فصل تابستان را داشته باشید، آیا مسافرت شمال می تواند لذت بخش باشد؟ حقیقت این است که آب و هوای این منطقه بسیار گرم است و ممکن است سفر به آذربایجان غربی و اجاره سوئیت در تبریز برای اقامت بتواند گزینه بهتری باشد. با این حال قصد داریم در ادامه به بررسی مهم ترین مزایای سفر به شهرهای شمالی ایران را بررسی کنیم تا خودتان در مورد سفر به شمال تصمیم بگیرید:

شهرهای ساحلی

●        شهرهای جنگلی

در شمال شهرهای زیادی وجود دارد اما یکی از بهترین شهرهایی که می توانید در فصل های مختلف سفر کنید شهرهای جنگلی است. شهرهای جنگلی برای افرادی مناسب هستند که به جنگل علاقه دارند و می خواهند به جای رفتن به ساحل، در جنگل اتراق کنند. اگر قصد سفر به شهرهای جنگلی در شمال ایران را دارید، باید تجهیزات کافی برای ماندن در جنگل را به همراه خود داشته باشید. البته در حال حاضر اقامتگاه های جنگلی نظیر کلبه های جنگلی مختلفی در شهرهای جنگلی وجود دارد که اقامت در جنگل ها را برای شما راحت تر کرده است.

●        شهرهای ساحلی

یکی دیگر از شهرهای شمالی ایران که می توانید از سفر به آن ها لذت ببرید، شهرهای ساحلی ایران است. شهرهای ساحلی در کنار دریا ساخته شده اند و می توانید از سفر به چنین شهرهایی نهایت لذت را ببرید. البته فراموش نکنید که شهرهای ساحلی گرم و شرجی هستند. بنابراین اگر به چنین شهرهایی سفر می کنید، ممکن است گرمای هوا شما را اذیت کند و مجبور شوید که بیشتر ساعت های روز را در خانه و زیر کولر بمانید. البته شهرهای ساحلی شب های بسیار زیبایی دارد و می توانید از سفر به آن ها نهایت لذت را ببرید.

●        تفریحات دریایی

در شهرهای شمالی ایران که دریا وجود دارد، می توانید از تفریحات دریایی نهایت لذت را ببرید. اولین و ساده ترین لذت تفریحات دریایی، شنا کردن در آب دریا است. شما می توانید در بخش هایی از سواحل که شنا آزاد است، به شنا کردن بپردازید و از آن لذت ببرید. در شهرهای مختلف هم تفریحات دریایی متنوعی وجود دارد که می تواند برای شما لذت بخش باشد. از قایق سواری گرفته تا تفریحات دیگری که در شهرهای مختلف شمال وجود دارد.

سفر به شهر تبریز

یکی دیگر از مناطقی که می توانید برای سفر تابستانه انتخاب کنید، سفر به شهر تبریز است. همه ما به خوبی می دانیم که تبریز شهر بسیار زیبا و دیدنی است و سفر به آن می‌تواند یکی از جذاب ترین انتخاب ها باشد. اگر قصد سفر به تبریز را دارید، ابتدا باید مهم ترین ویژگی های تبریز که باعث شده تا افراد زیادی برای سفر این شهر دیدنی را انتخاب کنند، آشنا شوید. مهم ترین ویژگی های شهر تبریز عبارتند از:

سفر به شهر تبریز

●        آب و هوای خنک

اولین ویژگی شهر تبریز آب و هوای بسیار خنک و لذت بخش آن است! در واقع تبریز در منطقه ای قرار گرفته است که آب و هوای آن در تابستان هم بسیار خنک است. البته در زمستان آب و هوای این منطقه بسیار سرد است و سفر در فصل زمستان به این منطقه را پیشنهاد نمی‌کنیم. همچنین شهرهای زیبای دیگری در نزدیکی تبریز قرار گرفته است که می توانید برای سفر به آن ها هم برنامه ریزی کنید. سرعین یکی از شهرهای نزدیک تبریز است که با اجاره ویلا در سرعین می توانید سفری لذت بخش و جذاب را برای خود رقم بزنید.

●        جاذبه های دیدنی

در شهر تبریز جاذبه های دیدنی بسیار زیادی وجود دارد! یکی از مهم ترین جاذبه هایی که در تبریز وجود دارد، آرامگاه شاعران بزرگی است که در تبریز زندگی می کردند. در واقع تبریز شهر شاعر پروری است که در آن ده ها شاعر بزرگ ایران حضور داشته اند. علاوه بر آن، باغ ها و مناطق دیدنی دیگری هم وجود دارد که می توانید در سفر به تبریز برای آن برنامه ریزی کنید.

بنابراین سفر به تبریز می تواند یکی از سفر های جذاب و فراموش نشدنی باشد و اگر قصد سفر به شمال را دارید، با توجه به این که آب و هوای آن شرجی است شاید تبریز انتخاب بهتری باشد. پس فراموش نکنید که سفر به تبریز می تواند جایگزین سفر به شمال باشد که البته تفریحات آبی آن را ندارد.

اگر قصد اجاره اقامتگاه در شهرهای شمالی یا تبریز را دارید، پلتفرم جاباما در کنار شما است تا بتوانید انواع اقامتگاه ها را رزرو کنید. شما می توانید اقامتگاه های مختلفی را در جاباما به همراه اطلاعات آن ببینید و تصاویر واقعی آن را هم مشاهده کنید. اگر آن اقامتگاه مناسب نظر و سلیقه شما بود، به راحتی می توانید آن را به صورت آنلاین رزرو کنید. در این صورت دیگر نیازی به مراجعه حضوری شما برای رزرو نیست و تنها موقع تحویل گرفتن اقامتگاه باید در آنجا حضور داشته باشید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248901

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.