http://didshahr.ir/248834

08:34 :: 1401/04/15

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: حذف تعرفه گمرکی برای واردات ماشین‌آلات صنعتی برای تجهیز و توسعه واحدهای تولیدی استان در دست بررسی است تا عوارض گمرکی حذف و امکان واردات ماشین‌آلات دسته دوم صنایع مختلف فراهم شود.

حسین پیرموذن
رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: حذف تعرفه گمرکی برای واردات ماشین‌آلات صنعتی برای تجهیز و توسعه واحدهای تولیدی استان در دست بررسی است تا عوارض گمرکی حذف و امکان واردات ماشین‌آلات دسته دوم صنایع مختلف فراهم شود.

حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل ظهر امروز در بازدید از گمرک بیله‌سوار اظهار داشت: حذف تعرفه گمرکی برای واردات ماشین‌آلات صنعتی برای تجهیز و توسعه واحدهای تولیدی استان در دست بررسی است تا عوارض گمرکی حذف و امکان واردات ماشین‌آلات دسته دوم صنایع مختلف فراهم شود.

وی بیان کرد: ضرورت نصب دستگاه ایکس ری در گمرک مرزی بیله‌سوار جزو اولویت‌های اساسی است که در این زمینه شرایط لازم برای نصب این دستگاه در گمرک بیله‌سوار مهیا نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: فعال‌سازی گمرک بیله‌سوار با نصب این دستگاه امری لازم و ضروری است و در این زمینه خرید و نصب این دستگاه بخشی از مطالبات صادرکنندگان تحقق یابد که در این زمینه تسهیل گری در محیط کسب و کار استان با تامین جواز تاسیس واحدهای تولیدی در کوتاه زمان ممکن بدون بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذاران استان صادر شود.

پیرموذن تصریح کرد: پرداخت تسهیلات برای حمایت از سرمایه‌گذاران جزو اولویت‌های اساسی است و در این زمینه بهره‌مندی از تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی و صنعتی استان جزو اولویت‌های اساسی است.

وی اظهار کرد: همایش ملی سرمایه‌گذاری در استان اردبیل برگزار می‌شود که در این زمینه تدوین برنامه‌های لازم برای حمایت از مشوق‌های سرمایه‌گذاری در قالب این همایش مورد حمایت جدی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: جذب سرمایه‌گذاران در نقاط مختلف کشور برای سرمایه‌گذاری در استان و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری در استان در دستور کار قرار گرفته است.

پیرموذن گفت: تمهیدات لازم برای ایجاد کسب و کارهای نوین و احصای نیازهای دانش پایه واحدهای تولیدی در استان با هدف توسعه دانش‌بنیان مبنای کار قرار گرفته و امید می‌رود در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه به عمل آید.

حسین پیرموذن:عوارض گمرکی ماشین آلات دسته دوم حذف می شود

عوارض گمرکی ماشین آلات دسته دوم حذف می شود

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248834

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.