http://didshahr.ir/248619

11:25 :: 1401/04/12

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با راه‌اندازی مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری در این استان از سال ۱۳۸۹ تاکنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ خانواده با مراجعه به این مرکز و درمان موفق صاحب فرزند شدند.

زایشگاه نوزاد

مهران اوچی اردبیلی در کارگاه تبیینی – آموزشی “فناوران و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان” افزود: جهاد دانشگاهی استان با احداث مجتمع سلامت ضمن توسعه فعالیت‌های درمان ناباروری خود به حوزه سلول درمانی و پیشگیری و درمان بیماری سرطان ورود خواهد کرد.

وی اظهار کرد: برای بهره‌مندی استان از خدمات پزشکی و درمانی جهاد دانشگاهی و همچنین کمک به کاهش بیماری سرطان که یکی از بیماری‌های شایع استان می‌باشد، مجوز مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان اخذ شده و برای راه‌اندازی این مرکز در کمترین زمان ممکن تلاش می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل همچنین به حمایت جهاد دانشگاهی استان از طرح‌های حمایتی اشاره کرد و گفت: فرصت مناسبی برای فعالیت محققان و پژوهشگران فراهم شده تا آنان بتوانند در مسیر تجاری‌سازی ایده‌های خود گام بردارند.

اوچی اردبیلی فعالیت مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان را بستر مناسبی برای انجام تحقیقات این حوزه عنوان و اضافه کرد: در حال حاضر ۲۲ شرکت فناور در این مرکز مستقر هستند و تجاری‌سازی دو محصول تولیدی این شرکت‌ها تا پایان سال‌جاری در اولویت قرار دارند.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی خط تولید نشاسته حفاری خاطرنشان کرد: این کار نمونه‌ای از تبدیل یافته‌های پژوهشی به محصول مورد نیاز کشور که وارداتی است، می‌باشد که علاوه بر کمک به تامین این محصول به ارزآوری و اقتصاد کشور نیز کمک می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل نیز در این کارگاه فعالیت‌های حمایتی جهاد دانشگاهی از پژوهشگران و محققان را قابل تحسین دانست و گفت: این نهاد انقلابی در سال‌های اخیر زیرساخت‌های خوبی چون مراکز درمان ناباروری و رشد گیاهان دارویی و آزمایشگاه‌های مجهزی برای انجام مطالعات و تحقیقات فراهم کرده است.

حسین شایقی افزود: بنیاد ملی نخبگان با توجه به ماموریت‌های خود ذیل “سند راهبردی کشور در امور نخبگان”، ایستگاه‌های مسیر نخبگی را شناسایی و با کمک نهادهای مرتبط برای پشتیبانی از مشمولان هر ایستگاه برنامه‌ریزی کرده است.
وی رویکرد این بنیاد را شناسایی «اجتماعات نخبگانی» از طریق رصد رفتار و فعالیت‌های نخبگانی آنان در حوزه‌های علم، فناوری، فرهنگ، نوآوری، قرآن، هنر، ادب دانست و خاطرنشان کرد: توسعه فعالیت‌های نخبگانی با همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط برای اثرگذاری مناسب آنان دیگر رویکرد بنیاد نخبگان است.

شایقی اظهار کرد: فرایند شناسایی نخبگان از دوران آموزش ابتدایی تا دوران سرآمدی در این بنیاد طراحی و شناسایی، توانمندسازی و توسعه فعالیت‌های اجتماعات نخبگانی در حوزه‌های مختلف در قالب ضوابط و مقررات مصوب اجرایی شده است.

وی به تبیین طرح‌های حمایتی این بنیاد از فناوران پرداخت و خاطرنشان کرد: بنیاد نخبگان، طرح‌های شهاب، ایران گشت و شناسایی و همکاری با کانون‌های تربیت مستعدان و آینده‌سازان را برای حمایت از اجتماع دانش‌آموزان مستعد، طرح‌های شهیدان وزوایی، احمدی روشن، بابایی و پشتیبانی از پایان‌نامه‌های دانشجویان و طلاب در مقاطع تحصیلات تکمیلی را حمایت از برای اجتماع دانشجویان و طلاب آینده‌ساز، طرح‌های شهیدان صیاد شیرازی، دکتر چمران، احدی، رهنمون، تهرانی مقدم، رضوی و دکتر شهریاری و مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی را برای حمایت از اجتماع دانش آموختگان برتر، طرح‌های شهید فخری زاده و توسعه رویدادهای نخبگانی را برای حمایت از اجتماع مخترعان و نوآوران برگزیده و توسعه فعالیت‌های برگزیدگان ادبی، هنری و قرآنی را برای حمایت از اجتماع حوزه‌های تخصصی پیش‌بینی کرده است.

شایقی اضافه کرد: علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از این طرح‌های حمایتی و اطلاع از شرایط آن می‌توانند به سایت بنیاد ملی نخبگان به نشانی sina.bmn.ir مراجعه کنند.

2 هزار خانواده در مرکز درمان ناباروری اردبیل بچه دار شدند

۲ هزار خانواده در مرکز درمان ناباروری اردبیل بچه دار شدند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248619

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *