http://didshahr.ir/248551

01:07 :: 1401/04/10

هفته ای سرد در استانهای شمالی بویژه در اردبیل حاکم خاهد شد.

بازگشت بخاریها به خانه های اردبیل !

پیرو اطلاع رسانی های قبلی نقشه های ترازهای میانی و نزدیک به سطح زمین همچنان ریزش هوای سرد به نیمهء شمالی ایران و حاکمیت دماهای کمتر از نرمال فصل را در این مناطق و به خصوص اردبیل طی روزهای آینده تایید می کنند.

روند ‌سرمایش تابستانی که از دیروز چهارشنبه در اردبیل و بعضی شهرستانهای این استان ، آذربایجانها و غرب گیلان آغاز شده است از شنبه برابر با ۱۱ تیر شدت می گیرد به گونه ای که بیشینه ی دمای اردبیل از شنبه تا اواخر هفته حتی در گرمترین روزها از ۱۰ درجه بالای صفر فراتر نرود. ساکنان این نقاط سرمای پنج درجه را در سردتربن ساعات سحرگاهان این بازه تجربه خواهند کرد.

این وضعیت که در نقاطی و اردبیل در بعضی ساعات میتواند با وزش بادهای کم‌سابقهء شمالی ۹۵ کیلومتری ، آسمان ابری و گاهی مه آلود و در بعضی مقاطع با ریزش خفیف باران و باران ریزه به خصوص در شرق اردبیل و غرب خزر همراه باشد ساکنان این مناطق را به استفاده از لباسهای ضخیم و روشن کردن بخاریها ازجمله در نواحی ییلاقی و کوهستانی وادار میکند.

علاوه بر مشکلات احتمالی برای ساکنان بومی منطقه سرمایش تابستانی به ویژه برای مسافران تابستانی که از شهرستانهای گرمسیر ایران و بدون همراه داشتن تجهیزات و امکانات به منطقه سفر میکنند مبتواند با مشکلاتی همراه باشد.

از شنبه تا اواسط هفته با فروریزش یک هسته ناوهء منفرد از اسکاندیناوی به سوی دریای سیاه و قفقاز بارش خفیف باران در کرانه ی خزر به ویژه در پهنه ی غربی آن انتظار میرود.

 مسعود وسیله ایردموسی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248551

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.