http://didshahr.ir/248551

01:07 :: 1401/07/21

هفته ای سرد در استانهای شمالی بویژه در اردبیل حاکم خاهد شد.

بازگشت بخاریها به خانه های اردبیل !

راه اندازی لوازم گرمایشی در اردبیل

ساکنان اردبیل و دیگر مناطق سردسیر شمالغرب به خاطر استقرار هوای سرد پاییزی امسال حدود دو هفته زودتر از سالهای معمول به استفاده از بخاری و دیگر لوازم گرمایشی روی آورده اند.

هرچند هوای اردبیل از چندین روز قبل به سردی گراییده ولی باتوجه به پایین بودن نسبی میزان برودت و نیز گرمای مورد نیازی که از قبل در خانه ها ذخیره شده است تا امروز هنوز نیازی به روشن کردن بخاری و راه اندازی لوازم گرمایشی در بسیاری از منازل این مناطق احساس نمی شد.

اما با تشدید برودت ناشی از یورش توده هوای سرد مستقر بر فراز قفقاز و شرق آناتولی از عصر امروز هوا بطور جدی در منطقه رو به سردی رفته و باتوجه به پیش بینی ادامه و تشدید سرما طی بسیاری از روزهای دو هفتهء آینده تامین گرمای منازل و دیگر مکانها ضرورت پیدا کرده است.🌫️دمای اردبیل در شامگاه چهارشنبه ۱۰ درجه بالای صفر است و باد سرد موجی از ابرهای کم ارتفاع را به کرانهء غربی آسمان و دامنهء کوه افسانه ای سبلان میراند.

پیرو پیش آگاهی ها تا روز جمعه آسمان در غرب خزر ابری و با بارش ملایم باران و در اردبیل و بعضی نقاط شمالغرب به ویڑه ارتفاعات و نواحی شمالی و شرقی اردبیل با ریزش خفیف باران و در دشت اردبیل با باران ریزه پیش بینی میشود که در ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر به شکل برف خواهد بود.

پیش بینی های قبلی مربوط به چگونگی هوای این مناطق از جمعه تا اوایل آبان تا این زمان صادق است.تغییرات احتمالی به آگاهی می رسند.هوالعزیزالحکیم ؛ مسعود وسیله ایردموسی

 مسعود وسیله ایردموسی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248551

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *