http://didshahr.ir/248526

06:13 :: 1401/04/09

استاندار اردبیل در مراسم روز ملی صنعت و معدن از حمایت جدی دولت و مسئولین استانی از صنعتگران و تولیدکنندگان خبر داد.

 

سید حامد عاملی

سید حامد عاملی در مراسم روز ملی صنعت و معدن در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اردبیل گفت: در استان اردبیل با تلاش و پشتکار همه‌جانبه سعی بر این است تا فعالان حوزه صنعت و تولید مورد حمایت جدی قرار گیرند تا به عنوان یک مطالبه فراگیر فرصت‌های اشتغال برای جوانان و فارغ‌التحصیلان استان فراهم آید.

استاندار اردبیل افزود: به رغم همه کارشکنی‌های استکبار جهانی در تحمیل تحریم‌های فلج‌کننده علیه جمهوری اسلامی ایران، تولیدکنندگان و صنعتگران به عنوان پرچمداران عرصه تقویت اقتصادی در صحنه حاضر بوده و سعی می‌کنند تا به رغم همه کاستی‌ها، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت دهند.

وی با بیان اینکه بحث تولید و صنعت در عرصه جهانی مورد توجه قرار گرفته اما در کشورمان چندان مورد توجه و اقبال قرار نگرفته است، افزود: با گذشت سال‌های طولانی از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز در کشور در حوزه صنعت، سند راهبردی و مسیر مشخصی را تعیین نکرده‌ایم و بهتر است فعالیت‌ها و اقدامات ما در این حوزه به شکل مؤثر و مستمر انجام شود.

عاملی تأمین منابع در حوزه صنعت را گره‌گشا و راهگشا توصیف کرد و ادامه داد: نباید ذره‌ای در حمایت از بخش صنعت قصور و کوتاهی کرد چرا که سرمایه‌گذاری در این بخش نتیجه و ثمره خود را در درازمدت نشان داده و به شکل آشکار بسترهای توسعه پایدار را فراهم خواهد کرد.

استاندار اردبیل گفت: باید عادی‌انگاری را در این حوزه کنار بگذاریم و به عنوان یک مطالبه حقیقی با همراهی هر سه قوه حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها از بخش تولید و صنعت انجام شود که در استان اردبیل زمینه و بستر این همدلی و همراهی به شکل مؤثر فراهم آمده و این خود یک مزیت ممتاز برای صنعت و تولید استان است.

وی توجه به تولید ثروت را در استان با تقویت زنجیره تولید و نظام صنایع تبدیلی یادآور شد و بیان کرد: اصلی‌ترین موضوعی که در بحث اقتصادی مهم است، توجه به ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت همه‌جانبه از بخش تولید با استفاده از ابزارهای قانونی است که در هر ۲ حوزه اقدامات مؤثری در استان آغاز شده است.

عاملی به فعالیت‌های انجام شده در بخش زیرساختی به ویژه توسعه بزرگراه‌ها و تکمیل راه آهن اردبیل – میانه اشاره کرد و افزود: نسبت متوسط بزرگراه‌ها به راه‌های اصلی در سطح کشور ۲۴ درصد است در حالی که در استان اردبیل این میزان به ۱۱ درصد می‌رسد و ضرورت دارد که با تکمیل بزرگراه شمال به جنوب استان این میزان را افزایش دهیم.

استاندار اردبیل ضرورت تسریع در تکمیل راه آهن اردبیل را یادآور شد و خاطرنشان کرد: برای حل مشکل ۴۵ کیلومتر گلوگاه راه آهن اردبیل – میانه که در سال گذشته تعطیل شده بود، ۲۰۰ میلیارد تومان منابع از محل سفر رئیس جمهور تأمین شد تا این پروژه نیز جان دوباره‌ای به خود بگیرد.

وی از اخذ مجوز ماده ۲۳ برای اجرای مسیر ریلی اردبیل – پارس‌آباد و اتصال آن به جمهوری آذربایجان به عنوان کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و ادامه داد: با تجهیز فرودگاه اردبیل لغو پروازها در این فرودگاه بین‌المللی به حداقل رسیده و در کنار آن سعی ما بر تقویت پروازها به مقصد اردبیل است.

عاملی به توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سطح استان اشاره کرد و گفت: به دنبال توسعه شهرک‌های صنعتی در سراسر استان هستیم و در این چند ماهه تلاش کرده‌ایم هم مشکلات شهرک‌های موجود را رفع کنیم و هم به وسعت شهرک‌ها اضافه کنیم تا سرمایه‌گذارها راحت‌تر کار خود را آغاز کنند.

استاندار اردبیل به سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در تولید فولاد به غیر از تولید آهن اسفنجی اشاره کرد و افزود: قرار است این سرمایه‌گذار به سرعت و با تأمین زیرساخت‌ها فعالیت خود را در استان آغاز کند.

سید حامد عاملی:صنعتگران و تولیدکنندگان اردبیل مورد حمایت همه جانبه دولت محلی

صنعتگران و تولیدکنندگان اردبیل مورد حمایت همه جانبه دولت محلی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248526

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.