http://didshahr.ir/248447

11:15 :: 1401/04/08

شایقی افزود: ۱۰۰ درصد اعتبارات نقدی استان جذب شده و از ۸۵۰ میلیارد تومان اسناد خزانه نیز تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان جذب دستگاه‌های مختلف شده و تلاش بر این است تا با جذب ۳۰۰ میلیارد تومان ریالی از اعتبارات به خزانه برگشت نخورد.

داود شایقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: مهلت جذب اعتبارات سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریورماه سال‌جاری تمدید شده است.

داود شایقی اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس فرصت جذب اعتبارات که بیش از این تا پایان تیرماه تعیین شده بود، تا آخر شهریورماه تمدید شده و دستگاه‌ها با حوصله و متناسب با نیاز پروژه‌های خود فرصت جذب اعتبارات را تا آخر شهریورماه سال‌جاری دارند.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ از محل اعتبارات استانی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان توزیع منابع را شاهد بودیم که ۸۵۰ میلیارد تومان آن به صورت اسناد خزانه و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز منابع نقد بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بیش از ۸۰ درصد این منابع در هر ۲ بخش تاکنون جذب استان شده و تا آخر شهریورماه فرصت جذب ۳۰۰ میلیارد تومان منابع باقیمانده از اسناد خزانه را داریم که امیدواریم دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تلاش مؤثری را انجام دهند.

شایقی افزود: صد درصد اعتبارات نقدی استان جذب شده و از ۸۵۰ میلیارد تومان اسناد خزانه نیز تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان جذب دستگاه‌های مختلف شده و تلاش بر این است تا با جذب ۳۰۰ میلیارد تومان ریالی از اعتبارات به خزانه برگشت نخورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع استانی، از محل سفر رئیس جمهور یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف تخصیص یافته که عمده این پروژه‌ها راه آهن اردبیل – میانه، بزرگراه‌ها و توسعه طرح‌های زیربنایی در سطح استان بوده که جذب منابع را برای این پروژه‌ها به تدریج شاهد هستیم.

شایقی اضافه کرد: تا آخر شهریورماه با تلاش راه و شهرسازی استان اردبیل ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان آماده افتتاح شده و با حضور مسئولان کشوری و استانی بهره‌برداری از این پروژه‌ها را شاهد خواهیم بود.

وی از پیگیری‌ها برای جذب کامل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان و فعال شدن پروژه‌های متعدد خبر داد و بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ نیز برای استان اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که جذب این اعتبارات با اولویت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های زیربنایی استان به ویژه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی، تکمیل سدها و همچنین تکمیل چهار خطه‌ها و راه‌ آهن اردبیل در اولویت قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: برای پروژه‌های آب شرب روستایی و عشایری، تکمیل سدها و محورهای گردشگری نیز منابع خوبی اختصاص یافته که امیدواریم شاهد جذب و تکمیل این طرح‌ها و پروژه‌های مهم و اساسی در استان باشیم.

داود شایقی:100 درصد اعتبارات نقدی استان اردبیل جذب شده است

۱۰۰ درصد اعتبارات نقدی استان اردبیل جذب شده است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248447

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *