http://didshahr.ir/248404

05:21 :: 1401/04/07

ابراهیم قلیزاده اظهار کرد: از خردادماه دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی از مؤدیان در سطح استان اردبیل آغاز شده و این فرآیند تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

ابراهیم قلیزاده

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل از افزایش ۲ هزار فقره‌ای اظهارنامه‌های مالیاتی و دریافت آن به شکل الکترونیکی خبر داد.

ابراهیم قلیزاده اظهار کرد: از خردادماه دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی از مؤدیان در سطح استان اردبیل آغاز شده و این فرآیند تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تاکنون مؤدیان در استان اردبیل ۵۰ هزار اظهارنامه مالیاتی را به صورت الکترونیکی و بر خط ارائه کردند که این نشان از مشارکت مؤدیان مالیاتی در این حوزه است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با بیان اینکه در سال ۹۹ این میزان دریافت اظهارنامه مالیاتی در حدود ۴۷ هزار اظهارنامه بوده است، گفت: در مقایسه با سال ۹۹ میزان دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی در استان تاکنون ۲ هزار مورد افزایش نشان می‌دهد که قطعاً تا ۱۵ تیرماه این رقم باز هم افزایش خواهد یافت.

قلیزاده افزود: مؤدیان تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند اظهارنامه یا تبصره ماده ۱۰۰ را ارائه کنند تا به صورت الکترونیکی مورد بررسی و تأیید قرار گرفته و به عنوان اظهارنامه قطعی مالیاتی قابل پرداخت باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سطح استان در سال‌های اخیر مشارکت مؤدیان در پرداخت مالیات بسیار مطلوب و مناسب بوده و همچنان تلاشمان بر این است تا با راهکارهای قانونی و اعمال بهترین شرایط مؤدیان را نسبت به پرداخت مالیات مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم.

قلیزاده اضافه کرد: برای اصناف نیز امسال شرایط مناسبی برای پرداخت مالیات در نظر گرفته شده که در نشست با اتاق اصناف راهکارهای مناسب در این زمینه پیش‌بینی شده ولی انتظار داریم هر چه سریع‌تر اصنافی که از ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی غفلت کردند، به این چرخه بازگشته و مشارکت بیشتری را داشته باشند.

وی بیان کرد: قرار است به صورت سالانه سهم استان‌ها در بخش مالیات مشخص شود که هم اکنون این سهم به صورت ماهانه به استان‌ها ابلاغ می‌شود که رقم امسال ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل در مورد اعمال مالیات برای خانه‌های خالی و خودروهای لوکس نیز ادامه داد: برای صاحبان این خانه‌ها و خودروها پیامک ارسال شده و قطعاً با پشتیبانی سیستم کشوری مالیات‌ستانی از صاحبان خانه‌های خالی و خودروهای لوکس نیز انجام خواهد شد.

ابراهیم قلیزاده: پایان تیر ماه آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی

پایان تیر ماه آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248404

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.