http://didshahr.ir/248400

05:13 :: 1401/04/07

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اردبیل ، در پیامی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب شرب ومصارف بهداشتی هم استانی ها را به این امر خداپسندانه دعوت نمود.

علیرضا نعمت سلطانی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اردبیل ، در پیامی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب شرب ومصارف بهداشتی هم استانی ها را به این امر خداپسندانه دعوت نمود و از آن ها تقاضا کرد، مصرف آب را در بخش های مختلف ، مدیریت نمایند.

سلطانی در پیامی اشاره کرد:امروزه جایگاه آب به عنوان یکی از محورهای اساسی توسعه بر هیچ کس پوشیده نیست. در حال حاضر با توجه به محدودیت منابع آب و افزایش روزافزون تقاضا به علت افزایش جمعیت، زمینه ایجاد بحران های جدی در خصوص تأمین آب مورد نیاز در شرب ومصارف بهداشتی ،صنعت و… فراهم شده است.

تغییرات اقلیمی، نبود تناسب زمانی و مکانی بارش ها، پایین بودن میانگین سرانه آب در استان نسبت به سرانه کشوری، رشد روزافزون مصارف آب به خصوص استفاده برخی مشترکین بصورت انشعابات غیرمجاز ، پشت سر گذاشتن خشکسالی های سخت و فقدان رعایت الگوی مصرفی صحیح، چالش هایی است که گذر از آنها عزم راسخ مردم شریف استان را همانند تمامی برهه های حساس می طلبد.

ضمن اینکه برای آن که آب سالم و بهداشتی از منابع ارزشمند آب زیرزمینی و یا سدها به دست برسد، باید هزینه های هنگفتی صرف احداث سد،مخازن ذخیره آب، تصفیه خانه، خطوط انتقال، شبکه های توزیع شهری وروستایی ، نصب انشعابات و… گردد.

آنچه مسلم است، توجه ویژه به اهمیت و مدیریت بهینه منابع آب بر پایه همکاری و مشارکت تمام سطوح و لایه های اجتماعی است که در این فرایند از افراد و شهروندان گرفته تا سازمانها و نهادهای دولتی همگی باید با تعهد و آگاهی اجتماعی به این مهم توجه کنیم تا شاهد بهره برداری پایدار از منابع آبی استان باشیم.

در این میان اهتمام جدی مردم به عنوان ذی نفعان اصلی و مصرف کنندگان آب، چه در بخش صنعت، چه در بخش شرب از همیشه ضروری تر است که ازعموم مردم شریف استان خواستارم همچون همیشه همراهی خود را از متولیان امر دریغ ننموده تا بتوانیم ، در راستای اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف آب شرب سالم وبهداشتی گام های موثری برداریم.

علیرضا نعمت سلطانی:هموطنان مصرف آب را در بخش های مختلف ، مدیریت نمایند

هموطنان مصرف آب را در بخش های مختلف ، مدیریت نمایند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248400

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *