http://didshahr.ir/248292

05:23 :: 1401/04/05

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آغاز طرح امداد و نجات تابستانی با مشارکت ۴۰۰ نفر نجاتگر و پرسنل جمعیت این استان خبرداد.

هلال احمر Red Crescent

عزت‌الله ضربی اظهار کرد: در این طرح ۱۷ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای شامل ۱۳ پایگاه ثابت و چهار پایگاه موقت تا هشتم شهریورماه در جاده‌های ارتباطی استان به هموطنان خدمات ارائه خواهند کرد.

وی با اشاره به امکانات بکار گرفته شده نیز ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان با ۴۵ دستگاه خودرو در تابستان مشارکت خواهند داشت که شامل ۱۸دستگاه آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودرو ست نجات و ۱۵دستگاه خودرو پشتیبان می‌باشد.وی خاطرنشان کرد: سامانه ندای امداد جمعیت هلال احمر با شماره ۱۱۲ مثل همیشه در آمادگی کامل به سر برده و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری استان (EOC) جهت کنترل و هماهنگی حوادث با تعامل بین سازمانی با مراکز کنترل حوادث ارگان‌های مرتبط آماده‌باش بوده و به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

ضربی افزود: تیم واکنش سریع و آن‌ست جمعیت هلال احمر استان نیز در تابستان آماده‌باش خواهند بود.

استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشکسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجای می‌گذارد.

این استان ۵۰ هزار امدادگر آموزش‌دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه دارد.

آغاز طرح امداد و نجات تابستانی هلال احمردراردبیل

آغاز طرح امداد و نجات تابستانی هلال احمردراردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248292

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.