http://didshahr.ir/248274

00:04 :: 1401/04/05

مشاوره فردی: پسر مورد علاقه‌ام موافق ازدواج‌مان نیست!

دوست پسرم نمی خواهد با من ازدواج کند
سوال:

به پسری علاقه دارم که او هم به من علاقه دارد. چند ماه پیش، ارتباط‌‌‌مان بعد از یک سال قطع شد ولی چند روز است که صبح و شب به من زنگ می‌زند. وقتی تلفن را جواب می‌دهم، خیلی اصرار می‌کند که هر طور شده، بروم و او را ببینم. حس می‌کنم که موافق ازدواج‌مان نیست یا حداقل تصمیم‌اش برای ازدواج جدی نیست. چه کنم؟

پاسخ:

مخاطب گرامی، هرچند اطلاعات کمی در اختیار ما قرار داده‌اید و بهتر بود شرایط سنی، شغلی، تحصیلی و خانوادگی خود و طرف مقابل را بیان می‌کردید اما در عین حال نکاتی را برای اطلاع شما عرض می‌کنم که امیدوارم در گرفتن تصمیم‌نهایی به کمک‌تان بیاید.

به پاسخ این سوالات فکر کنید

قبل از هر چیز سعی کنید برای این سوالات پاسخ مناسبی بیابید: اول این‌که در یک سالی که ارتباط عاطفی داشتید به چه نتیجه‌ای رسیدید؟ دوم این‌که علت قطع ارتباط و چرایی شروع مجدد آن را با عقل و منطق بررسی کنید و سوم این که وقتی تصمیم‌اش برای ازدواج جدی نیست، چرا به تماس‌هایش پاسخ می‌دهید؟

علایمی که نشانه خوبی نیست

صرف نظر از نحوه برقراری ارتباط شما و درست یا نادرست بودن آن که آسیب‌هایش واضح به نظر می‌رسد، اگر هر دو نفرتان در این باره هدف و برنامه‌ای داشتید، در یک سال باید به نتایج مشخصی مبنی بر ادامه یا قطع کامل آن می‌رسیدید، بنابراین به نظر می‌رسد شما هنوز اطلاعات قابل ملاحظه‌ای از وی ندارید و این اصلا نشانه خوبی نیست.

اگر احساس می‌کنید کم رنگ شدن

رابطه تان از طرف پسر مورد علاقه‌تان بوده، بهتر است این ماجرا تمام شود چون اگر بنا باشد این فرد هرگاه احساس خلأ و تنهایی داشته باشد برای زنگ تفریح به سراغ شما بیاید، نتیجه خوبی در انتظار این رابطه و شما نیست.

معیارهایتان را برای ازدواج مشخص کنید

اگر هدف‌تان از این رابطه رسیدن به ازدواج است، باید ابتدا معیارهای خود را برای انتخاب همسر مشخص کنید و سپس با کمک والدین‌تان به دنبال کسب اطلاعات و شناخت واقعی این شخص باشید تا بتوانید ارزیابی درستی از وی بر اساس این معیارها داشته باشید.

شروع دوباره این رابطه باید حتما زیر نظر خانواده‌ها باشد و اگر او برای ازدواج تصمیم جدی دارد، خواستگاری بهترین گزینه است وگرنه مخالفت خودتان را صریح و شفاف به او بگویید تا مشکلات بیشتری برای شما ایجاد نشود.

نویسنده : دکتر حسین محرابی | ‌روان‌شناس

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248274

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *