http://didshahr.ir/248260

07:39 :: 1401/04/04

اردبیل شهردار اردبیل گفت: لایروبی رودخانه بالیقلوچایی اردبیل بعد از ۱۵ سال آغاز شده است.

محمود صفری

محمود صفری  در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: لایروبی رودخانه بالیقلوچایی از پل قدس تا میانه‌های این پل در حال انجام است و تا عمق یک متر لجن‌برداری آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: این پروژه در چهار فاز اجرایی شده و امیدواریم بعد از ۱۵ سال لایروبی و نورپردازی مناسب، رودخانه بالیقلو و پیرامونی آن را به یک مکان توریستی و رفاهی برای همشهریان، گردشگران و مسافران تبدیل کنیم.

شهردار اردبیل از طراحی تونل آرامش نظیر میدان پلیس در خیابان معلم اردبیل خبر داد و گفت:‌ برای آرامش بیشتر مردم این محیط در حال طراحی و آماده‌سازی است که انتظار می‌رود بخش عظیمی از این پروژه در تابستان اجرایی و عملیاتی شود.

صفری به تولید و توزیع ۴۰ هزار تن آسفالت در سه ماهه اول سال‌جاری اشاره کرد و افزود: تاکنون ۴۰ هزار تن آسفالت در مناطق مختلف شهر اردبیل توزیع شده و ما تلاش می‌کنیم پنج برابر سال گذشته تولید آسفالت را تا رکورد ۲۰۰ هزار تن انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۱۱۰ هزار تن قیر در انبارهای شهرداری دپو شده و ما به تدریج از فرصت فصل کاری استفاده کرده و عملیات آسفالت‌ریزی را با سرعت بیشتر در مناطق شهر انجام می‌دهیم.

شهردار اردبیل اضافه کرد: به رغم سرمای هوا آسفالت‌ریزی از بهمن ماه در اردبیل با پخش آسفالت سرد آغاز شده و ما به صورت کامل خیابان‌ها و معابری که نیاز به ترمیم و اصلاح دارند، در حال آسفالت‌ریزی و مناسب‌سازی هستیم.

وی از طراحی ورودی‌های چهارگانه اردبیل خبر داد و بیان کرد: طراحی ۲ مورد از این ورودی‌ها به انجام رسیده و ما تلاش می‌کنیم با اولویت ورودی سمت مغان را تا میدان وحدت اجرایی و عملیاتی کنیم.

صفری در مورد جمع‌آوری وانت‌بارها و نیسان‌های میوه‌فروش در سطح شهر اردبیل اظهار کرد: پلیس باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کند چرا که برخورد با رانندگان متخلف در پارک خودروها وظیفه و مأموریت پلیس است.

شهردار اردبیل در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم با همراهی پلیس و سایر دستگاه‌ها با جانمایی ۱۱ محل، ساماندهی وانت‌بارها و نیسان‌های میوه‌فروش را در سطح شهر اردبیل شاهد باشیم که قطعا این امر تنها از عهده شهرداری خارج است.

صفری گفت: امیدواریم با همراهی پلیس و سایر دستگاه‌ها در سریعترین زمان انتقال این میوه‌فروش‌ها را به ۱۱ محل تعیین شده به عنوان میدان موقت میوه و تره‌بار شاهد باشیم تا ساماندهی معابر و خیابان‌ها در سطح شهر اردبیل اتفاق بیفتد.

شهردار اردبیل افزود: برای به حداقل رساندن ترافیک خیابان پیرامونی حافظ عملیات احداث زیرگذر در این مسیر و همچنین اصلاح پل بسیج در دستور کار شهرداری قرار گرفته و به سرعت اجرای آن را انجام می‌دهیم.

وی از طراحی بازار جدید آهن‌فروشان خبر داد و خاطرنشان کرد: با ابطال آگهی منتشر شده به زودی شاهد احداث ساختمان جدید آهن‌فروشان و اجرایی شدن این پروژه در مکانی مناسب خواهیم بود.

صفری احداث پارک میراشرف در مساحت ۶ هکتار و پارک خانواده را در پنج هکتار یادآور شد و اضافه کرد: ساماندهی پسماند شهر اردبیل و تولید کمپوست در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

شهردار اردبیل با دفاع از فعالیت سازمان فرهنگی،‌ ورزشی شهرداری بیان کرد: بسیاری از کارها که با رویه مردمی انجام می‌شود، نتایج مثبت و مناسبی را به همراه داشته است.

وی به برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در محلات و احیای تیم فوتبال شهرداری اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: سازمان فرهنگی،‌ ورزشی با رویکرد متفاوت تلاش می‌کند تا ورزش محلات را احیا و زمینه برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی را فراهم کند.

صفری در مورد احداث درمانگاه و خانه بهداشت در محله گلمغان اردبیل اظهار کرد: این پروژه از محل بازآفرینی شهری و با همکاری راه و شهرسازی اجرایی و عملیاتی شده و در اختیار شهرداری است تا نسبت به واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی و یا بخش خصوصی برای ارائه خدمات بهداشتی،‌ درمانی برای اهالی اقدام کند.

شهردار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما تصمیم گرفتیم تا این درمانگاه را به بخش خصوصی با اجاره ۲۰۰ میلیون تومانی واگذار کنیم که انتظار می‌رود ارائه خدمات در این مناطق به نفع مردم و با تخفیف ویژه و بها خدمات کمتر از تعرفه دانشگاه علوم پزشکی باشد.

صفری تصریح کرد: با همکاری راه و شهرسازی ۲ پروژه پارک میراشرف و فرهنگسرای ملایوسف نیز از محل بازآفرینی شهری در حال اجراست که بیش از پنج میلیارد تومان برای این پروژه‌ها اختصاص یافته تا شاهد تکمیل و راه‌اندازی آنها باشیم.

وی گفت: شهرداری به هیچ وجه دنبال سودجویی و کسب منفعت از این محل نیست بلکه سعی می‌کند تا به وظیفه خطیر خود در ارائه خدمات به شهروندان به درستی عمل کند.

شهردار اردبیل با بیان اینکه از ظرفیت دریاچه پیله‌سحران نیز برای ایجاد فضای تفریحی و گردشگری استفاده خواهد کرد، افزود: قرار است این پروژه با ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط جهاد کشاورزی تکمیل و بخشی از این پروژه در اختیار شهرداری برای راه‌اندازی دستگاه‌ها و تجهیزات آبی قرار گیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما تلاش می‌کنیم تا همچون شورابیل این منطقه را نیز به یک فضای مناسب گردشگری تبدیل کنیم که طراحی مناسبی نیز در این زمینه در حال انجام است تا به صورت مناسب از سد و رودخانه پیله‌سحران بهره‌برداری شود.

صفری اضافه کرد: همچنان مدیریت شورابیل با امور آب است و ما هنوز این منطقه را تحویل نگرفتیم ولی به نفع مردم بهره‌برداری از آن انجام می‌شود.

شهردار اردبیل در مورد تغییر کاربری خیابان عطایی اردبیل نیز بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده برای احیای باغ شریعت تغییر کاربری در این منطقه انجام می‌شود تا با یک طراحی مناسب بتوان با مشارکت بخش خصوصی تا با تغییر کاربری منابع مورد نظر را صرف راه‌اندازی پارک باغ شریعت کرد.

وی از ساماندهی تمام پروژه‌های مشارکتی و تعیین تکلیف آنها خبر داد و گفت: به سرعت تمام پروژه‌های مشارکتی نظیر تیراژه، وصال‌، روناک و پل‌های عابر پیاده و همچنین میدان آهن‌فروشان تعیین تکلیف شده و زمینه اجرای مناسب این پروژه‌ها نیز فراهم می‌آید.

رودخانه "بالیقلوچایی" اردبیل لایروبی می شود

رودخانه “بالیقلوچایی” اردبیل لایروبی می شود

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248260

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.