http://didshahr.ir/248105

07:01 :: 1401/04/01

رئیس دادگستری خلخال با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۰ هزار و ۴۵۱ مورد پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: میانگین آمار پرونده‌های معوق در این شهرستان ۲۸ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

ثبت ۲۰ هزار و ۴۵۱ پرونده قضایی در خلخال

علی نباتی در نشستی با امام جمعه افزود: در سال گذشته ۲۰ هزار و ۴۵۱ مورد پرونده قضایی در دادسرا و دادگستری این شهرستان تشکیل شده است.

رئیس دادگستری خلخال گفت: از این تعداد پنج هزار و ۳۶۶ پرونده در شوراهای حل اختلاف این شهرستان رسیدگی شده و همچنین هشت هزار و ۲۰۴ پرونده مربوط به دادسرا و ۶ هزار و ۹۱۱ پرونده نیز مربوط به دادگاه‌های حقوقی ، کیفری و خانواده دادگستری خلخال در سال ۱۴۰۰ است.

وی با اشاره که در سال ۹۹ آمار خروجی پرونده‌های قضایی از آمار ورودی بیشتر بوده است، ادامه داد: در حالی که آمار ورودی پرونده‌های سال ۹۹ ، ۱۹ هزار و ۶۶ پرونده بود شعبات دادگستری و دادسرا و همچنین شوراهای حل اختلاف خلخال ۱۹ هزار و ۳۹۸ پرونده را در سال ۱۳۹۹رسیدگی کردند که بیشتر از آمار ورودی پرونده‌های سال ۹۸ است.

نباتی افزود: سیاست قوه قضاییه کاهش ۲۰ درصدی سالانه موجودی پرونده‌های قضایی بوده و در این راستا دادگستری خلخال سه درصد بیش از سهم پیش‌بینی شده برای کاهش موجودی پرونده‌های قضایی عمل کرده است.

وی افزود: در سال ۹۹ و سال 1400 و در مجموع موفق به رسیدگی به ۱۴ هزار و ۷۱ پرونده شدند که تعداد قابل توجهی از این پرونده‌ها منجر به ایجاد صلح و سازش در بین طرفین دعوا شده است.

رئیس دادگستری خلخال با بیان اینکه میانگین آمار پرونده‌های معوق دستگاه قضایی این شهرستان ۲۸ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است، گفت: میانگین پرونده‌های قضایی معوق و یا جا مانده از سال‌های گذشته دادگستری خلخال ۵۰ درصد و میانگین پرونده‌های معوق در تشکیلات قضایی کشور ۷۸ درصد است.

میانگین جمعیت زندانیان مالی در خلخال 7 نفر است

وی از کسب رتبه نخست دادگستری خلخال در کاهش موجودی پرونده‌های قضایی خبرداد و افزود: موجودی پرونده‌های قضایی در سال ۱۳۹۹ ، ۲۳ درصد نسبت به پرونده‌های سال ماقبل آن و ۴۲ درصد در مقایسه با سال ۹۵ کاهش یافته است.

نباتی به موفقیت تشکیلات قضایی این شهرستان در کاهش آمار جمعیت زندان خلخال اشاره کرد و گفت: میانگین جمعیت زندانیان مالی زندان خلخال در سال گذشته ۱۵ نفر بود که امسال به هفت نفر کاهش یافته است.

دادگاه

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248105

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.