http://didshahr.ir/248092

05:39 :: 1401/04/01

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: مجرم سایبری که با سوء استفاده از رابطه دوستی اقدام به دسترسی غیرمجاز به کیف پول دیجیتال دوست خود و خالی کردن حساب وی کرده بود، در اردبیل دستگیر شد.

طالع قهرمانی
سرهنگ علی قهرمان طالع روز چهارشنبه افزود: با مراجعه فردی به پلیس فتا و طرح شکایت در خصوص اینکه شخص یا اشخاصی با دسترسی غیرمجاز به کیف دیجیتال، ارزهای وی را به سرقت برده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: کاراگاهان سایبری با بررسی مستندات دیجیتال ارائه شده توسط شاکی و همچنین انجام اقدامات فنی و پلیسی برروی ورودی ها و خروجی های کیف پول مجازی و سرنخ های بدست آمده، ضمن کشف تراکنش های مشکوک حساب، متهم را که به عنوان دوست شاکی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، شناسایی کردند.

قهرمان طالع اضافه کرد: متهم پرونده پس از هماهنگی قضایی به همراه تجهیزات فنی در یک عملیات پلیسی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل به هموطنان توصیه کرد در خصوص ایجاد کیف پول دیجیتال و خرید و فروش ارز به افراد غریبه اعتماد نکرده و اطلاعات حساس خود از جمله رمزهای ورود و عبارات بازیابی را در اختیار آنها قرار ندهند.

قهرمان طالع همچنین از مردم خواست برنامه‌های ارز دیجیتال را از سایت رسمی دانلود کنند و گفت: نباید به افراد ناشناس که خود را خبره معاملات ارز دیجیتال در فضای مجازی معرفی می‌کنند ، اعتماد کرد و اطلاعات حساس کیف پول خود را در اختیار آنها قرار داد و باید کلیه رمزهای ورود و عبارات بازیابی را در جای امن نگه داشت و همه تنظیمات امنیتی را نیز برقرار کرد تا زمینه سوء استفاده شیادان سایبری فراهم نشود.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با توجه به عدم آشنایی هموطنان نسبت به سرمایه‌گذاری ارز دیجیتالی و کلاهبرداری در این زمینه تاکید می‌کنند که شهروندان هرگز نباید کلید خصوصی کیف پول دیجیتالی خودشان را در اختیار سایت یا شخصی قرار دهند و باید بدانند نحوه نگهداری ارزهای سنتی بسیار متفاوت از ارزهای دیجیتال است.

 

رابطه دوستی که به کلاهبرداری ختم شد

رابطه دوستی که به کلاهبرداری ختم شد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248092

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *