http://didshahr.ir/248052

01:43 :: 1401/03/31

روغن موتور اغلب به عنوان بخش حیاتی موتور تلقی می‌شود؛ چراکه بدون این روان کننده، موتور آسیب جدی می‌بیند و به سرعت مسدود می‌شود.

روغن موتور پارانوکس

روغن موتور اغلب به عنوان بخش حیاتی موتور تلقی می‌شود؛ چراکه بدون این روان کننده، موتور آسیب جدی می‌بیند و به سرعت مسدود می‌شود. روغن موتور پارانوکس پترونام سهند به عنوان یک لایه محافظ برای اجزای فلزی متحرک عمل می‌کند و از گرم شدن بیش از حد و افزایش اصطکاک جلوگیری می‌کند. این روغن موتور که به عنوان بهترین روغن موتور ایرانی شناخته شده، دارای خاصیت تمیز‌کنندگی فوق‌العاده‌ای است؛ زیرا آلاینده‌های ریزی مانند گردوغبار و زباله‌ها را جمع‌آوری کرده و از فیلتر روغن عبور می‌دهد. این ویژگی‌ها به همراه خاصیت ضدخورندگی قوی، این محصول را به ضامنی برای حفظ سلامت موتور خودرو تبدیل می‌کند. به منظور آشنایی بیشتر با خواص و وجوه تمایز روغن موتور پارانوکس پترونام سهند از سایر روغن موتورهای موجود در بازار همراه ما باشید.

چند وقت یک بار باید روغن موتور پارانوکس را تعویض کرد؟

توجه داشته باشید که استفاده از محصول نامناسب، عواقب جدی برای وسیله نقلیه در پی خواهد داشت. این مسئله تا حد زیادی به دامنه ویسکوزیته موردنیاز در شرایط مختلف بستگی دارد. علائمی که نشان می‌دهد روغن اشتباه استفاده شده، شامل مشکلات شروع به کار وسیله در هوای سرد، افزایش مصرف سوخت و نشتی می‌شود.

با گذشت زمان، به دلیل تجمع رسوبات احتراق و گرما، روغن موتور شروع به تخریب می‌کند. تمام روغن موتورها تاریخ انقضا دارند. فاصله زمانی تعویض روغن موتور معمولاً به نوع روغن و محیط بستگی دارد و روغن موتور پارانوکس شرکت پترونام سهند؛ یک روغن موتور با بهره‌گیری از تکنولوژی به‌روز و مواد اولیه درجه یک، برای مسافت‌های طولانی‌تری قابل استفاده است. توصیه کلی برای روان کننده‌های معدنی این است که حداقل دو بار در سال آن‌ها را تعویض کنید. کارشناسان پترونام سهند توصیه می‌کنند روغن موتور را هر 5000 تا 6000 کیلومتر تعویض کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آشنایی بیشتر با کارکرد روغن موتور پارانوکس به وبسایت پترونام سهند مراجعه کنید.

نکات طلایی که در انتخاب روغن موتور باید در نظر بگیرید!

قبل از خرید، دفترچه راهنمای خودرو خود را مطالعه کنید تا مطمئن شوید روغن مدنظرتان با توصیه‌های سازنده خودرو مطابقت دارد یا خیر. شما باید اطلاعاتی در مورد ویسکوزیته توصیه شده، جایگاه و نوع روان کننده برای ساخت و مدل خودرو خود را بیابید.

کیفیت ساخت

همه محصولات از نظر کیفیت با هم برابر نیستند. انتخاب محصولات شرکت پترونام سهند که یک برند شناخته شده است و با استانداردهای API و ACEA مطابقت دارد، یک گزینه ایمن و عالی محسوب می‌شود. محدوده قیمت روغن موتورهای مختلف موجود در بازار بسیار گسترده است؛ زیرا فرمول‌ها و افزودنی‌های مختلفی در تولید هریک از این محصولات استفاده می‌شود. روغن موتور تولید شده توسط پترونام سهند در صدر جدول بهترین روغن موتورهای ایرانی قرار دارد و این امر حاصل تلاش و تحقیقات تیمی حرفه‌ای و متخصص است که با به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا و مواد اولیه مرغوب، این افتخار را به ارمغان آورده است.

نوع روغن موتور

روغن‌های مبتنی بر مواد معدنی معمولی اغلب ارزان‌ترین گزینه به شمار می‌آیند و برای موتورهای قدیمی‌تر مناسب‌ هستند. این محصولات از نفت خام تصفیه شده تولید می‌شوند. مواد افزودنی برای افزایش ویسکوزیته روان کننده طبیعی اضافه می‌شوند. در مقایسه با انواع روغن موتور سنتتیک و نیمه سنتتیک، این نوع روغن موتورها کمتر تصفیه می‌شوند و به همین دلیل سریع‌تر تجزیه می‌شوند و احتمال اکسید شدن آن‌ها بیشتر است. محصولات سنتتیک و نیمه سنتتیک به طور کلی محافظت بیشتری ارائه می‌دهند، عمر طولانی‌تری دارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در دماهای پایین‌تر جریان بهتری داشته باشند؛ در حالی که در برابر دماهای بالا مقاومت بیشتری دارند. روان کننده‌های سنتتیک معمولاً به طور قابل توجهی گران‌تر هستند؛ اما روغن موترهای نیمه سنتتیک یک جایگزین مقرون به صرفه شناخته می‌شوند.

روغن موتور پارانوکس پترونام سهند ترکیبی مناسب با قیمتی اقتصادی است که برای موتورهای 4 زمانه که تحت بارهای شدید فعالیت می‌کنند، طراحی شده است. بازدارنده‌ها و افزودنی‌های با کارایی بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و حداکثر محافظت از سایش، این محصول را به یک محصول شگفت‌انگیز تبدیل می‌کنند. همچنین این محصول پایداری اکسیداسیون پیشرفته و ضریب کشش بالایی را برای اجزای اصطکاک ارائه می‌دهد و به جرئت می‌توان گفت عنوان بهترین روغن موتور ایرانی شایسته این روغن موتور است.

ویسکوزیته روغن

روی برچسب اکثر محصولات دو درجه ویسکوزیته درج شده که مقاومت سیال در برابر جریان در دماهای پایین و بالا را نشان می‌دهد؛ به عنوان مثال در عبارت «MOTO 4T ULTRA 20W-40»، قسمت «20W» ویسکوزیته روغن را در دماهای سرد و «40» درجه ویسکوزیته در دمای عملیاتی گرم‌تر را نشان می‌دهد. هرچه این عدد کمتر باشد، روغن موتور راحت‌تر جریان می‌یابد. روان‌کننده‌های با ویسکوزیته کم محافظت بیشتری را در محیط‌های سرد ایجاد می‌کنند؛ در حالی که روغن موتورهای با ویسکوزیته بالاتر، برای دماهای بالاتر مناسب هستند.

شرکت پترونام سهند و روغن موتور پارانوکس

اگرچه روغن موتور‌های معدنی ممکن است ارزان‌تر از سایر انواع روغن‌ موتورها باشند، اما ممکن است طول عمر کمتری نیز داشته باشند و مالک خودرو باید به طور مکرر تعویض روغن انجام دهد. روغن موتور معدنی پترونام سهند یک نمونه از محصولات روغن معدنی محبوب است که از قطعات در برابر تشکیل لجن و خوردگی محافظت می‌کند و نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار عمر مفید و بازده بیشتری دارد.

روغن موتور سنتتیک پترونام سهند، ساخته دست محققان و متخصصان در آزمایشگاه‌های تخصصی است و از طریق روش‌هایی مانند هیدروکراکینگ پردازش می‌شود. این نوع روغن موتور معمولاً گران‌ترین نوع روغن موجود در بازار است و به طور کلی بهترین عملکرد را با توجه به طول عمر بین تعویض روغن و توانایی روانکاری کافی اجزای کلیدی موتور و محافظت از آن‌ها در برابر سایش و پارگی ارائه می‌دهد.

روغن موتور پارانوکس؛ انتخابی مناسب در بین محصولات ایرانی

باعث افتخار ایران و ایرانی است که امروزه روغن موتور تولید شده توسط شرکت پترونام سهند، به عنوان بهترین روغن موتور ایرانی، برای اولین بار در ایران موفق به تولید سری محصولات روغن موتور پارانوکس با تکنولوژی نانو شده است که مزایایی همچون افزایش طول عمر موتور، از بین رفتن روغن سوزی، کاهش مصرف سوخت وکاهش چشمگیر صدای موتور تنها چند نمونه کوچک از ده‌ها مزایای این محصول شگفت‌انگیز هستند. امروزه محصولات این شرکت خوش‌نام با برندهای معتبر جهانی به رقابت برخاسته است و روغن موتور پارانوکس پترونام سهند راه خود را به بازارهای جهانی باز کرده است.

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت پترونام سهند به آدرس https://petronam.co اطلاعات مفیدی در مورد محصولات متنوع پترونام سهند به دست آورید و با توجه به بودجه و مشخصات خودرو خود، مناسب‌ترین گزینه را در میان محصولات این شرکت انتخاب کنید. همچنین به منظور دریافت مشاوره و خرید آنلاین، شما عزیزان می‌توانید به صورت 24 ساعته با تیم پشتیبانی این شرکت به شماره تماس 09104006004 یا 0414170 تماس گرفته و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248052

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.