http://didshahr.ir/247941

05:28 :: 1401/03/29

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: شهرداران شهرستان های استان اردبیل به موضوع استانداردسازی تجهیزات مستقر در زمین های بازی توجه جدی داشته باشند.

شهربازی

هاشم علایی اظهار کرد: شهرداران شهرستان‌های استان به موضوع استاندارد سازی تجهیزات مستقر در زمین‌های بازی توجه ویژه داشته باشند و به هیچ وجه اجازه فعالیت بدون اخذ گواهی ایمنی را ندهند.

وی در رابطه با اهم اقدامات انجام یافته در این زمینه گفت: تمامی تجهیزات مستقر در شهربازی‌های استان در طول سال و براساس برنامه زمان‌بندی شده، توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته تعداد ۱۵۶ تجهیز شهربازی توسط شرکت‌های بازرسی فنی مورد بازرسی قرار گرفته است، افزود: این بازرسی‌ها با هدف حفظ سلامت مردم و افزایش ضریب ایمنی توسط شرکت‌های مزبور انجام شده است.

علایی بیان کرد: هم‌اکنون تعداد ۶۶ مورد تجهیزات شهربازی فعال در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد ۶۳ مورد دارای مجوز بهره برداری معتبر از شرکت بازرسی فنی تأیید شده است و مابقی در حال استاندارد سازی است که از مالکان این تعداد تعهد نامه مبنی بر عدم بهره برداری از تجهیزات تا زمان دریافت تاییدیه ایمنی اخذ شده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از جدیت و پیگیری دادگستری استان در خصوص استانداردسازی، نظارت و بازرسی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی فعال در استان تصریح کرد: علیرغم اعلام ضرورت اخذ گواهی ایمنی به شهرداری‌ها، تمام تجهیزات مستقر در زمین‌های بازی استان فاقد مجوزهای بهره برداری لازم هستند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل ادامه داد: انتظار می‌رود جهت جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی و به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان، شهرداری‌های استان از فعالیت زمین‌های بازی فاقد مجوز بهره برداری، اکیداً جلوگیری به عمل آورند.

استانداردسازی تجهیزات زمین های بازی در اردبیل

استانداردسازی تجهیزات زمین های بازی در اردبیل

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247941

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.