http://didshahr.ir/247939

05:14 :: 1401/03/29

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل گفت: با اجرای طرح جدید هوشمند سازی یارانه آرد، مردم نان را با قیمت مصوب سال ۱۴۰۰ خریداری خواهند کرد و به هیچ عنوان قیمت نان در سال ۱۴۰۱ افزایش نخواهد یافت.

خمیر نان بربری

علی نوبخت با بیان این مطلب اظهار کرد: محدودیتی برای مردم در خرید نان وجود ندارد و میزان مصرف نان مردم مشخص شده است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های کارتخوان جدید مخصوص نانوایی‌ها در حال نصب است و همه نانوایی‌ها به کارتخوان‌های جدید مخصوص نانوایی مجهز می‌شوند.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل بیان کرد: سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اقدامی موثر و تصمیمی راهبردی برای تحقق عدالت اجتماعی، حمایت از دهک‌های پایین جامعه، مبارزه با فساد، رانت و اصلاح ساختار اقتصادی زنجیره گندم،آرد و نان است.

نوبخت با بیان اینکه در صورت فروش نان بیشتر از آرد خریداری شده توسط نانوا سامانه به کاربران هشدار می‌دهد، افزود: با توجه به اینکه نرم افزار موجود تمام فرایند خرید آرد تا فروش نان را تحت کنترل دارد احتمال تخلف بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای خرید گندم و کلزا از کشاورزان استان اندیشیده شده است، اظهار کرد: مراکز خرید هم باید هر چه سریعتر نسبت به رفع نواقص موجود اقدام کنند.

نوبخت همچنین در مورد خرید گندم از کشاورزان اظهار کرد: کشاورزان برای جلوگیری از اتلاف وقت و معطلی باید قبل از مراجعه به مراکز خرید تضمینی در سامانه پهنه‌بندی وزارت جهادکشاورزی ثبت نام کنند تا در زمان مراجعه به مراکز خرید بدون معطلی محصولات تولیدی خود را تحویل دهند.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل در باره پرداخت بهای گندم خریداری شده هم گفت: برای تسریع در روند پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده به کشاورزان لازم است مراکز خرید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به ثبت و ارسال چک لیست‌ها به بانک عامل اقدام کنند.

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در استان اردبیل ۱۱۵ هزار ریال اعلام شده است، ادامه داد: در سال زراعی جاری در استان ۵۲ هزار هکتار گندم آبی و ۲۲۲ هزار هکتار گندم دیم زیر کشت رفته است.

به هیچ وقت قیمت نان در استان اردبیل افزایش نمی یابد

به هیچ وقت قیمت نان در استان اردبیل افزایش نمی یابد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247939

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *