http://didshahr.ir/247897

06:44 :: 1401/03/28

سازه‌های ایستگاه مطالعه با مشارکت شهرداری و کتابخانه‌های عمومی اردبیل در ۱۰ دستگاه اتوبوس شهری راه‌اندازی شد.

 

محمود صفری
شهردار اردبیل در آیین راه‌اندازی این سازه‌ها گفت: ایجاد سازه‌های مطالعاتی در اتوبوس‌های شهری گامی مهم در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

محمود صفری اظهار کرد: قشرهای مختلف مردم به صورت مداوم و روزانه از ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر اردبیل استفاده می‌کنند و راه‌اندازی این طرح فرهنگی در ناوگان عمومی، موجب آشنایی مسافران با انواع کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گام اول ۱۰ دستگاه از اتوبوس‌های شهری به این سازه‌های مطالعاتی تجهیز شدند ، افزود: با مشارکت کتابخانه‌های عمومی در گام‌های بعدی تمام اتوبوس‌های شهری اردبیل که بیش از ۱۰۰ دستگاه می‌باشد ، به این سازه‌های فرهنگی تجهیز می‌شوند.

سازه‌های مطالعاتی در ۱۰ دستگاه اتوبوس شهری اردبیل ایجاد شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل هم در این مراسم گفت: این طرح برای نخستین بار در استان به همت کتابخانه‌های عمومی ، سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری اردبیل و همچنین شرکت چاپ و نشر شیران نگار در اردبیل اجرا می‌شود.

پروانه رضاقلیزاده ، هدف از اجرای این طرح را غنی‌سازی اوقات فراغت مسافران داخل شهری اردبیل ، فرهنگ‌سازی برای مطالعه و آشنایی مردم با عناوین و خلاصه کتاب‌ها دانست و ادامه داد: شهروندان و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند با مطالعه این بروشورهای معرفی کتاب و مراجعه به کتابخانه‌های عمومی نسبت به دریافت کتاب موردنظر اقدام کنند.

وی اظهار کرد: عناوین موضوعی بارگذاری شده در این سازه‌های مطالعه شامل همه حوزه‌های علمی می‌شود و هر سازه دارای چهار فایل تعبیه شده که در هر فایل بیش از ۱۵ عنوان معرفی کتاب بارگذاری شده است.

رضاقلیزاده دسترس‌پذیر کردن کتاب برای اقشار مختلف مردم را یکی از اولویت‌های مهم در کتابخانه‌های عمومی دانست و افزود: طرح پیک کتاب “ارسال رایگان کتاب به درب منازل اعضا” از طرح‌های دیگر کتابخانه‌های عمومی برای در دسترس قرار دادن این کالای فرهنگی است که از سال گذشته در حال اجرا است.

محمود صفری:تمام اتوبوس‌های شهری اردبیل به سازه‌های مطالعاتی مجهز می شوند

تمام اتوبوس‌های شهری اردبیل به سازه‌های مطالعاتی مجهز می شوند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247897

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *