http://didshahr.ir/247481

07:17 :: 1401/03/17

محبوب حیدری اظهار کرد: ۹۳ هزار نفر در استان اردبیل در مراحل مختلف ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن متقاضی مسکن شدند که از این تعداد ۳۷ هزار نفر واجد شرایط و ۳۴ هزار نفر نیز به تأیید نهایی رسیدند.

مسکن مهر
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حال حاضر عملیات احداث ۶ هزار و ۶۸۵ واحد مسکن در قالب نهضت ملی مسکن در استان اردبیل آغاز شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۵۰ نفر حائز شرایط برای ارائه مدارک و مستندات لازم شدند که از این تعداد پنج هزار و ۶۵۴ نفر واریزی مبلغ اولیه را انجام دادند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با پرداخت قسط اول به ارزش ۴۰ میلیون تومان این پروژه‌ها وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده و در مجموع برای ۶ هزار و ۶۸۵ نفر واجد شرایط نهایی احداث مسکن در قالب بلوک‌ها در شهرهای مختلف استان ساخت مسکن آغاز شده است.

حیدری افزود: بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن، طرح قبلی اقدام ملی با این طرح ادغام شده و در حال حاضر در قالب نهضت ملی مسکن ساخت واحدها در شهرهای مختلف آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در مشگین‌شهر ساخت یک‌هزار و ۴۰۰ واحد مسکن، در پارس‌آباد ۴۰۰ واحد و در خلخال ۵۰۰ واحد در مرحله احداث است که متقاضیان مبالغ اولیه را نیز پرداخت کردند.

حیدری در مورد تأمین زمین در شهرهای مختلف به غیر از اردبیل اضافه کرد: ما در بسیاری از شهرها با تأمین زمین سعی کردیم تا هر چه سریع‌تر متقاضیان نهایی بتوانند با پرداخت قسط اول صاحب سرپناه شوند.

وی بیان کرد: با توجه به مشکل عمده متقاضیان مسکن در تأمین مبلغ اولیه قرار شده تا آخر خرداد وزارتخانه قوانین جدید را ابلاغ کرده و شرایط سهل‌تری را برای متقاضیان در نظر بگیرد.

حیدری در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در شهر گرمی نیز بسیاری از متقاضیان توان پرداخت ۴۰ میلیون تومان مبلغ اولیه را ندارند که از مجموع ثبت‌نامی‌ها که بیش از ۲ هزار و ۲۷۲ نفر به تأیید نهایی رسیده بودند، ما موفق شدیم برای بیش از ۲ هزار و ۳۷۰ نفر زمین تعیین کرده که این رقم ۱۰۰ نفر بیشتر از متقاضیان واقعی است.

وی تصریح کرد: در شهرستان مرزی گرمی زمین مورد نیاز در محور گرمی – بیله‌سوار با موقعیت مناسب و زمین دیگری از شهرک ولیعصر تأمین شده ولی متقاضیان در تأمین مبلغ اولیه با مشکل روبه‌رو هستند.

حیدری گفت: امیدواریم مسئولان و دولتمردان تدبیری بیندیشند تا مشکل آورده ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان رفع شده و شرایط مناسبی را در تأمین سرپناه برای گروه‌های مختلف شاهد باشیم.

وی افزود: به غیر از اردبیل، در همه شهرستان‌ها زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن فراهم شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و تلاش ما بر این است تا پروژه‌ها را به سرعت عملیاتی و اجرایی کنیم.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تا پایان خردادماه زمین مورد نیاز در شهر اردبیل نیز برای ساخت مسکن متقاضیان تأمین خواهد شد و دغدغه ما از بابت تأمین زمین رفع می‌شود.

وی گلایه‌های مردمی را به ویژه در شهرستان گرمی از بابت تأمین ۴۰ میلیون تومان یادآور شد و اضافه کرد: به رغم اختصاص پنج هکتار زمین برای طرح جهش تولید مسکن، هنوز از مجموع ثبت‌نامی‌ها تنها هفت نفر قادر به پرداخت مبلغ اولیه شده و امکان پرداخت مبلغ اولیه برای سایر متقاضیان فراهم نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از همکاری بنیاد مسکن در اجرای این طرح در شهرهای مختلف قدردانی کرد و ادامه داد: ما منتظر ابلاغ وزارت و تصمیم دولت در این زمینه هستیم تا با راهکار مناسب مشکلات و دغدغه‌ها در این بخش رفع شده و در شهرستان گرمی که تأمین زمین برای بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد انجام شده، به سرعت عملیاتی و اجرایی شود.

ثبت نام 93 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل

ثبت نام 93 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247481

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.