http://didshahr.ir/247437

08:47 :: 1401/03/16

سیدغنی نظری‌خانقاه اظهار داشت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به عنوان مطالبه به حق آن‌ها در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه هدف ما جلوگیری از تضعیف جایگاه معلمان است.

سیدغنی نظری

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با بیان اینکه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان با قاطعیت در مجلس مصوب شد، گفت: ۸۳۰ هزار معلم از مزایای طرح رتبه‌بندی برخوردار می‌شوند.

سیدغنی نظری‌خانقاه اظهار داشت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به عنوان مطالبه به حق آن‌ها در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه هدف ما جلوگیری از تضعیف جایگاه معلمان است.

وی بیان کرد: صیانت از جایگاه معلمان و جلوگیری از تضعیف جایگاه آنان بیش از هر موضوع دیگری مورد توجه است و در این زمینه با پیگیری‌های مجلس در انتظار تایید هیئت دولت است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس تصریح کرد: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان جزو مطالبه به حق معلمان است و مجلس با قاطعیت اجرای این طرح را پیش می‌برد تا بتوان جایگاه معلمان را که دچار برخی آسیب‌ها شده به وضعیت مطلوب برساند.

نظری‌خانقاه تصریح کرد: نیازمند رسیدن به جایگاه مطلوب معلمان به عنوان تربیت کنندگان نسل آینده هستیم و در این راستا توجه به معلمان و رسیدگی به مطالبات آنان را با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی برای تربیت و اعتلای اجتماعی کشور در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی اظهار کرد: قطعا تضعیف جایگاه معلمان، تضعیف جایگاه اجتماعی کشور را در پی خواهد داشت و مجلس شورای اسلامی، با قاطعیت این طرح را پیش خواهد برد و بدون شک اگر جایگاه معلمان در دهه‌های اخیر با نگاه خوب پیش می‌رفت جامعه دچار معضلات اجتماعی نمی‌شد و به همین منظور توجه به معلمان و رسیدگی به مطالبات این قشر با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و رسیدن به تربیت و اعتلای اجتماعی کشور امری لازم ضروری است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: انتظار می‌رود در تنظیم آئین‌نامه رتبه‌بندی معلمان ایرادات آن برطرف شده و همه معلمان از مزایای رتبه‌بندی برخوردار شوند که به همین منظور اجرای این طرح به عنوان مطالبات جدی و بحق فرهنگیان است که از دولت انتظار داریم تا پایان این ماه نسبت به صدور احکام اقدام کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود در تنظیم آئین‌نامه ایرادات آن برطرف شود به گونه‌ای که همه معلمان که حدود ۸۳۰ هزار نفر هستند، از مزایای رتبه‌بندی برخوردار شوند و معوقاتی که از ۳۱ شهریور محاسبه شده، به دست معلمان برسد و معلمانی که بازنشسته می‌شوند از تاریخ بازنشستگی باید شامل رتبه‌بندی شوند.

نظری اضافه کرد: هدف از تصویب این طرح به یادگار مانده از مجلس‌ها و دولت‌های گذشته، کمک به تحقق عدالت اجتماعی در جامعه، افزایش انگیزه و کیفیت کار معلمان، ارتقا سطح آموزش و در نتیجه کمک به پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان بوده و با اجرای این طرح خواسته مهم و به حق تلاشگران در دستگاه تعلیم و تربیت محقق شود.

وی بیان کرد: معلمان به دنبال رفع تبعیض و نابرابری در نظام پرداخت کارکنان دولت با توجه به متغیرهایی مانند سنوات خدمت، مدرک تحصیلی، تشابه رسته شغلی، مکانیسم جبران خدمات احصا شده در قانون مدیریت خدمات کشوری هستند که این‌گونه امکانات و یا پرداخت‌های گاه و بی‌گاه رفاهی اعم از نقدی یا غیرنقدی در دیگر دستگاه‌ها بدون کمترین چالش در حال رقم خوردن است.

سید غنی نظری:اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در دستور کار مجلس

اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در دستور کار مجلس

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247437

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *