http://didshahr.ir/247391

02:30 :: 1401/03/16

برخورد غیر حرفه ای کادر مدرسه یاعث خودکشی دانش آموز نخبه‌ی اردبیلی در شورابیل شد.

خودکشی دانش آموز اردبیلی در شورابیل

پدر آیتک می گوید: “جزئی ترین موضوع در پی سوء مدیریت مدرسه به خودکشی دخترمان انجامید،اما آموزش و پرورش اردبیل تا کنون در مقابل این اتفاق واکنشی نشان نداده است.”

نهم خرداد ؛روزی که آیتک به آسمان‌ها پرکشید. اما مرگ حق آیتک مهربان نبود. پدر برای دخترک 13 ساله‌اش آروزها داشت. مادر هنوز این ضایعه مولمه و هولناک را باور ندارد.

او دختری نخبه بود؛ در پایه ششم ابتدایی درس می‌خواند، زیبا نقاشی می‌کرد و در تکواندو و شطرنج استعداد تحسین شده‌ای داشت. به گفته والدین آیتک، برخود غیرحرفه‌ای و اعمال فشار شخصیتی با او در جلسه امتحان مطالعات اجتماعی به ظن تقلب، به بروز این فاجعه ختم شد.

این در حالی است که او او سرآمد همکلاسی‌هایش بود.

مادر آیتک می‌گوید:” از آیتک به اتهام تقلب تعهد کتبی و اثر انگشت گرفتند، شخصیت دخترک معصوم را مچاله و پدرش را فورا به مدرسه احضار کردند. آیتک تاب تحمل این رفتارهای تحقیرآمیز و تهدید خارج از قاعده را نداشت. دخترم به محض بازگشت از مدرسه، خود را از پشت‌بام به زمین انداخت.”

پدر می گوید: “جزئی ترین موضوع در پی سوء مدیریت مدرسه به خودکشی دخترمان انجامید،اما آموزش و پرورش اردبیل تا کنون در مقابل این اتفاق واکنشی نشان نداده است.

خانواده آیتک معرفی و برخورد با مقصران این حادثه را از مسئولان درخواست دارند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247391

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

  1. عدالت گفت:

    وجود برخی معلمان مریض در بخش آموزش وپرورش ورفتار نسنجیده وغیرنرمال وبیمار باعث اینگونه حوادث میشود که جبران پذیر نیست متاسفانه.

  2. نگاه گفت:

    برای معلمان بخش آموزش وپرورش قطعا گذراندن دوره روانشناسی ورفتارشناسی نحوه برخورد با دانش آموز لازم است که رفتار سلیقه ای با دانش آموز در موارد خاص نشود ورفتار اصولی انجام شود تا احتمال بروز چنین حوادث جبران ناپذیری گرفته شود پدرو مادر این دانش آموز هردو سطح اجتماعی بالا ویکی دکتر ودیگری تخصص رشته دندانپزشکی دارد …افسوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.