http://didshahr.ir/247360

11:20 :: 1401/03/15

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیماری‌های قلبی و عروقی را مهمترین علت مرگ و میر در این استان اعلام کرد و گفت: ۳۹ درصد فوتی ها در استان اردبیل مربوط به نارسایی‌های قلبی و عروقی است.

سکته قلب
علی محمدیان اردی توجه به بیماری‌هایی مانند فشار خون، دیابت، چاقی و اضافه وزن را بسیار در تشخیص به موقع بیماری‌های قلبی و عروقی بسیار بااهمیت دانست و بر رعایت اصلاح سبک زندگی جهت پیشگیری از بیماری‌های زمینه‌ای تاکید کرد.

وی در ادامه در تشریح مصوبات هفته گذشته سفر وزیر بهداشت به اردبیل، کمبود شاخص تخت‌های بیمارستانی و امکانات آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی را از جمله مشکلات موجود حوزه سلامت این استان عنوان کرد و افزود: همه مسائل و نیازهای استان در این سفر مطرح شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به کمبود فضای آموزشی دانشگاه و در جهت توسعه آن، مصوب شد که با کمک وزارت بهداشت، استانداری و خیرین سلامت، خرید ساختمان‌های آماده آموزشی، توسعه فضای آموزشی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی، راه‌اندازی کتابخانه مرکزی، افزایش ظرفیت سلف دانشجویی و ساماندهی پاویون و محل اسکان رزیدنت‌ها و انترن‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: تسریع در احداث بیمارستان خیریه ۵۰۰ تختخوابی نجف زاده، تکمیل و آماده‌سازی سریع بخش خون کودکان و داروخانه در بیمارستان بوعلی با کمک خیرین، اضافه کردن ۲۰ دستگاه دیالیز و نیز تکمیل مسکن متخصصان در شهرستان‌ها از جمله مصوباتی بود که در جریان سفر وزیر بهداشت به استان اردبیل انجام ‌شد.

دکتر محمدیان اردی همچنین با اشاره به تهیه ۲ دستگاه ام.آر.آی برای شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر از طریق هیات امنای صرفه جویی ارزی گفت: این تجهیزات در اولین فرصت بعد از ترخیص از گمرک، در محل‌های تعیین شده نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تامین تجهیزات مورد نیاز در حوزه قلب و ماموگرافی برای شهرستان مشگین‌شهر، دستگاه رادیولوژی برای شهرستان‌های سرعین و اصلاندوز و ایجاد بخش جدید ای.پی.اس و جذب دوره تخصصی قلب در بیمارستان امام خمینی‌(ره) اردبیل از دیگر مصوبات جلسه مشترک با وزیر و معاونان وزارت بهداشت بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، بازسازی و تجهیز آمبولانس‌ها، آزمایشگاه مواد غذایی، مراکز ناباروری، تکمیل انبار دارویی، خرید ۱۰ دستگاه امحای زباله، دستگاه طب هسته‌ای، دستگاه رادیوتراپی دوم، تجهیز و آماده‌سازی ۲۰ خانه، پایگاه و مرکز بهداشت در سطح استان را از دیگر مصوبات سفر وزیر بهداشت به اردبیل اعلام کرد.

39 درصد فوتی ها در اردبیل براثر بیماری های قلبی است

۳۹ درصد فوتی ها در اردبیل براثر بیماری های قلبی است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247360

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *