http://didshahr.ir/247188

11:53 :: 1401/05/20

استفاده از اپلیکیشن های محدود کننده، مشخص‌کردن برنامه زمانی و. .. توصیه هایی برای مقابله با استفاده زیاد کودکان از موبایل است.

3 پیشنهاد برای کودکانی که عاشق موبایل هستند

نویسنده : مهسا کسنوی

نه تنها بزرگ سالان بلکه نوجوانان و کودکان هم ساعت‌های زیادی را صرف چرخیدن در فضای مجازی می‌کنند و اصطلاحا به تلفن همراه اعتیاد دارند.

به گزارش NBC News، نوجوانان ۹ ساعت در روز و کودکان ۸ تا ۱۲ ساله ۶ ساعت از وقت خود را در شبکه‌های مجازی سپری می‌کنند و گوشی از دست‌شان جدا نمی‌شود. واضح است که این آمار، عجیب و تا حدودی وحشتناک است.

محدود کردن خودمان در برابر موبایل و شبکه‌های مجازی کار بسیار سختی است، چه برسد به این که بخواهیم کودکان‌مان را از این کار منع کنیم. معمولا مادرها ساعت‌های زیادی از روز را در کنار فرزندان و در خانه هستند، بنابراین در ادامه چند توصیه به آن‌ها برای مقابله با این اعتیاد را ذکر می‌کنیم.

1- مشخص کردن برنامه زمانی

برای استفاده از گوشی همراه برنامه زمانی تعیین کنید و از کودکان خود بخواهید سر ساعت مقرر از تلفن‌همراه خود استفاده کنند و سپس آن را کنار بگذارند. برای مثال یک ساعت در صبح و یک ساعت در بعد از ظهر فرصت استفاده از تلفن‌همراه را دارند.

2- اپلیکیشن های محدود کننده

اگر نمی‌توانید ساعت‌های استفاده از تلفن‌همراه را کنترل کنید و فرزندان‌تان ناخودآگاه به‌سمت آن می روند بهتر است از اپلیکیشن‌های محدودکننده تلفن‌همراه بهره ببرید. این اپلیکیشن ها ساعات استفاده از تلفن‌همراه را کنترل می‌کنند و در صورت گذراندن بیش از‌اندازه وقت در فضای‌مجازی به شما هشدار خواهند داد.

3- قبل از خواب، گوشی ممنوع

استفاده از تلفن همراه در ساعت‌های قبل خواب باعث خواهد شد کودکان خواب خوب و با کیفیتی نداشته باشند و در طول روز بد خلق شوند. حتی خواب بی‌کیفیت شبانه می‌تواند بر عملکرد یادگیری مغز تاثیر بگذارد و باعث شود کودکان در طول روز سطح یادگیری‌شان پایین بیاید بنابراین لازم است استفاده از تلفن همراه را قبل از خواب برای کودکان خود ممنوع کنید.

موبایل کودک

با اعتیاد کودکان به موبایل چه کنیم؟

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247188

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.