http://didshahr.ir/247085

09:52 :: 1401/03/04

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شرکت بنیان مرصوص دامون اظهار کرد: دستگاه لارنگوسکوپ وسیله‌ای است که جهت لوله‌گذاری داخل تراشه در بیماران نیازمند بیهوشی و یا نارسایی تنفسی به‌کار برده می‌شود.

a13

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شرکت بنیان مرصوص دامون اظهار کرد: دستگاه لارنگوسکوپ وسیله‌ای است که جهت لوله‌گذاری داخل تراشه در بیماران نیازمند بیهوشی و یا نارسایی تنفسی به‌کار برده می‌شود و در عملیات احیای قلبی و تنفسی پیشرفته و نیز در اتاق‌های عمل و هنگام بیهوشی، استفاده از این وسیله پزشکی اجتناب‌ناپذیر است.

دامون نوری حصار گفت: خوشبختانه موفق به تولید دستگاه لارنگوسکوپ در شرکت دانش‌بنیان شده‌ایم به طوری که همه مراحل تولید این دستگاه با ارزش در کارگاه مستقر در شهرک صنعتی یک اردبیل انجام می‌شود.

وی افزود: بخش‌های بیمارستانی و تیم‌های امداد و نجات و فوریت پزشکی ملزم به همراه داشتن این وسیله و آشنایی با روش به‌کارگیری آن هستند و پزشکان بیهوشی، تکنسین‌های هوشبری و فوریت‌های پزشکی و پرستاران بخش‌های اورژانس و ویژه اغلب در روند احیای قلبی ریوی و درمان بیمار به لارنگوسکوپ و لوله‌گذاری داخل تراشه اقدام می‌نمایند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: خوشبختانه موفق به تولید دستگاه لارنگوسکوپ در شرکت دانش بنیان شده‌ایم به‌طوری که همه مراحل تولید این دستگاه با ارزش در کارگاه مستقر در شهرک صنعتی یک اردبیل انجام می‌شود.

تولید ماهانه 200 دستگاه اکسیژن ساز در اردبیل

نوری حصار ادامه داد: در این شرکت دانش‌بنیان ماهانه ۲۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز و ۲۰ دستگاه لارنگوسکوپ تولید می‌شود که در مجموع برای ۲۰ نفر نیز اشتغال‌زایی انجام شده است که عمدتا از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی پزشکی هستند.

دامون تصریح کرد: نمونه مشابه دستگاه لارنگوسکوپ در کشور آلمان تولید می‌شد که با هزینه ۲۸۰ میلیون تومان در کشورمان به فروش می‌رسید، لذا اکثر واحدهای بیمارستانی تواند خرید آن را نداشتند و اکنون با تولید این دستگاه هزینه فروش آن در بازار ۱۰ برابر کاهش یافته به‌طوری که کیفیت آن نیز مشابه همان نمونه آلمانی است.

بهزاد مهدوی

فعالیت 37 واحد در شهرک صنعتی اردبیل

بهزاد مهدوی، معاون صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی استان اردبیل نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی استان مطابق سراسر کشور در غالب ۳۷ عنوان از واحدهای مستقر در محدوده شهرک حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی افزود: جهت حضور واحدهای مستقر شهرک‌های صنعتی در نمایشگاه‌های خارجی ۲۵۰ میلیون تومان و نمایشگاه‌های داخلی ۳۰ میلیون تومان مساعدت مالی انجام می‌شود.

مهدوی با اشاره به اهمیت بالای بحث آموزش‌های تخصصی در میان واحدها عنوان کرد: شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ۱۰۰ درصد هزینه آموزش پرسنل واحدها را متقبل می‌شود.
معاون صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: همچنین شهرک‌های صنعتی ۷۰ درصد هزینه تورهای صنعتی، ۵۰ درصد هزینه‌های صادرات و ۸۰ درصد هزینه‌های مرتبط با صدور گواهی استاندارد را برای واحدهای مستقر به شکل نقد پرداخت می‌کند.

بازدید خبرنگاران از شرکت دانش‌بنیان بنیان مرصوص دامون مستقر در شهرک صنعتی یک اردبیل برگزار شد و اصحاب رسانه استان از نزدیک در جریان آخرین دست‌آوردها و اقدامات این شرکت قرار گرفتد.

کارخانه شهرک صنعتی

تولید دستگاه لارنگوسکوپ در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247085

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *