http://didshahr.ir/247013

12:07 :: 1401/06/03

بشکل کلی فرق‌های جزئی میان پاد سیستم و ویپ وجود دارد. تفاوت‌هایی که در این متن آمده است با ارزیابی بیشتر از ده دستگاه ویپ و پاد سیستم دریافت شده‌اند و از جنبه عملی و تئوری مورد تأیید می‌باشند.

تفاوت پاد سیستم و سیستم ویپ را کاملاً و بشکل تخصصی در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد. سالهاست که که سیستم ویپ بعنوان یک سیستم جذاب وارد بازار شده و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

این سیستم‌ها بشکل پاد و ویپ تولید و روانه بازار می‌شود که هر یک مشخصات و کارایی و عملکرد مخصوص خود را دارا خواهد بود.

در ادامه به بیان تفاوت هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت.

R13 189

جویس های دستگاه‌های پاد و دستگاه ویپ چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

جویس‌ ویپ‌ ها بطور کلی برای دستگاه‌ها ویپ مورد استفاده قرار می‌گیرند. جویس معمولی که بطور کلی با در طعم‌ها و مزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و قادرند تا لحظات ویپینگ دلپذیری را برای مصرف‌کنندگان رقم بزنند.

سیستم‌های ویپ با جویس ویپ هایی که میزان بالاتری گلیسیرین گیاهی (VG) را دارا می‌باشند، استفاده می‌شوند. این جویس ویپ‌ها حجم بیشتری از دود را را در مقایسه با جویس ویپ PG ایجاد می‌کنند و جذابیت بیشتری برای افراد دارند.

دستگاه پاد ویپ را نیز می توانیم با جویس مصرف کنیم، ولی بطور کلی بیشترین کاربرد را با نیکوتین سالت مایع دارا می‌باشند. این مواد غلظت بالایی داشته و برای سیگاری‌ها ( کسانی که تصمیم به ترک سیگار دارند ) پیشنهادی مناسب می‌باشد. اما با این وجود پیشنهاد می‌کنیم تا از برای مصرف نیکوتین سالت از دستگاه‌های ویپ استفاده نکنید.

دستگاه پاد گزینه‌ای ایده‌آل برای سیگاری‌ها

با توجه به این که می‌توان برای دستگاه پاد استفاده نمود و مقدار نیکوتین بالاتری را برای افراد تامین می‌کند، برای سیگاری‌ها و یا کسانی که قصد ترک سیگار را دارند، گزینه‌ای مطلوب می‌باشد. مصرف پاد سیستم گلو را بیشتر دچار زنندگی می‌کند و این یکی از مواردی است که برای افراد جالب توجه می‌باشد.

R13 190

طراحی زیبا و البته شیک و کم حجم پاد باعث می شود تا وزن کمتری داشته باشد. با توجه به وزن و حجم کمتری که پادها دارند، حمل آن ها بسیار ساده تر است. از آنجایی که پاد به منظور استفاده آسان طراحی شده است، این دستگاه می تواند برای کاربرانی که دوست ندارند با دکمه ها و تنظیمات زیاد سر و کله بزنند راحت تر و جذاب‌تر باشد.

سیستم‌های ویپ بطور کلی مورد استفاده مصرف کنندگان حرفه ای که اندازه دستگاه برایشان اهمیتی ندارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا کارکرد و قدرت بالاتری را داشته باشند. ویپ‌ها این امکان را به کاربرها می‌دهد تا کویل های ویپ گوناگون و تنظیمات متفاوتی را دارا باشند و عمل ویپینگ را در سطوح مختلف تجربه کنند.

پاد سیستم دستگاهی مقرون به صرفه 

در دنیای ویپ‌ها، پاد سیستم‌ها قیمت های مختلفی دارند؛ ولی معمولاً پاد سیستم‌ها قیمت کمتری تسبت به ویپ‌ها دارند. این موضوع بعلت کمتر بودن حجم و قدرت کم پاد سیستم‌ها می‌باشد. بعلاوه تنظیمات و امکانات این دستگاه‌ها نسبت به ویپ‌ها کمتر می‌باشد.

برای فهم بیشتر این مغهوم قیمت ویپ و پاد سیستم‌ها لازم است اطلاع داشته باشید که شما این امکان را دارید با تقریباً 40 دلار پاد سیستمی باکیفیت و مطلوب را خرید کنید. از طرفی دستگاه ویپ با قیمت بسیار مناسب نیز در بازار موجود می‌باشد و به هر میزان دستگاه ویپ با امکانات و قابلیت‌ای بالاتر مد نظرتان باشد، به همان نسبت قیمت سیستم شما نیز افزایش خواهد یافت.

R13 191

در کل اگر سیستمی با حجم نیکوتین بالا می‌خواهید و در عین حال هزینه بالایی را نمی‌خواهید مصرف کنید، خرید پاد سیستم برای شما پیشنهاد می‌شود. همچنین چنانچه می خواهید قصد تجربه‌های گوناگون در ویپینگ رادارید و همچنین می‌خواهید تنظیمات دستگاه را مطابق میل خود و با امکانات بیشتری انجام دهید، دستگاه ویپ برای شما مناسب‌تر از پاد سیستم‌ها می‌باشد.

پاد سیستم

پاد سیستم یک دستگاه برقی می‌باشد که با نام سیگار الکترونیکی یا پاد ترک سیگار نیز در میان افراد نام‌گذاری می‌شود. در این قسمت، شیوه کارکرد این دستگاه، رنج قیمت، مزایا و معایب پاد سیستم را مورد بررسی قرار دادیم و در ادامه نتایجی که برگرفته از تجربه ویپینگ افراد حرفه‌ای می‌باشد را توضیح خواهیم داد.

پاد سیستم ها سیستم‌هایی دارای ابعاد کمتر نسبت به ویپ هستند که با تبخیر جویس ویپ، دود بسیار غلیظی را تولید می‌کنند. این دستگاه، برای سیگار‌ها جایگزینی مناسب بشمار می‌روند که مزیت‌های بسیاری نسبت به سیگار دارند و همچنین، کم بودن نیکوتین بدن را نیز به میزان کافی تامین خواهد کرد. پاد سیستم‌ها بطور کلی با قدرت کمتری نسبت به ویپ‌ها دارند و در برخی از مدل‌های این دستگاه، این قایلیت وچود دارد که یتوان وات دستگاه ( قدرت ) را کاهش یا افزایش داد.

اجزای  پاد سیستم  ( pod system )

دستگاه‌های پاد سیستم بطور کلی از چند قسمت تشکیل می‌شوند که شامل موارد زیر می‌شوند :

 • لبی پاد یا همان بخشی که لازم است تا هوا در آن مکیده شود.
 • محفظه پاد سیستم که یا در واقع محل نگهداری جویس ویپ است.
 • درپوش پلاستیکی جهت اضافه نمودن مایع الکترونیکی به دستگاه
 • کویل جهت تبخیر مایع
 • دکمه خاموش و روشن که بوسیله ال ای دی، وضعیت دستگاه را نمایش خواهد داد.
 • سوکت شارژ

جویس پاد سیستم یا سالت

مایعی که درون قسمت کارتریج دستگاه پاد سیستم ریخته می‌شود، سالت نام داشته، اما ممکن است به آن جویس پاد سیستم نیز گفته شود. از آنجاییکه هدف استفاده از این دستگاه، ترک سیگار است، سالت‌ها حاوی مقادیر مشخصی از نیکوتین هستند که بسته به میزان مصرف سیگار، باید مقدار آن را مشخص کرد و آن را خریداری کرد.

R13 192

برای مثال، یک سالت 30 میلی‌لیتری می‌تواند حاوی 10 الی 50 میلی‌گرم نیکوتین باشد. هر چقدر که مصرف سیگار فرد بیشتر باشد، باید سالت خریداری شده، نیکوتین بیشتری داشته باشد تا نیاز نیکوتین بدن فرد، تامین شود.

کاربردهای دستگاه پاد

کاربرد اصلی پاد سیستم، استفاده به‌جای سیگار است. اما در بعضی موارد، افرادی که به دود علاقه دارند نیز به صورت تفریحی از این دستگاه استفاده می‌کنند. Pod System و خصوصا آن دستگاه‌هایی که امکان افزایش وات را داشته باشند، قادر به تولید دود غلیظ بوده و در بعضی موارد به عنوان یک دستگاه لاکچری از آن‌ها استفاده شده تا توجه افراد را به خود جلب کند.

پاد ترک سیگار

یکی از نخستین موضوعاتی که برای افراد ایجاد می‌شود، این می‌باشد که آیا امکان ترک سیگار با استفاده از این دستگاه ها امکان‌پذیر می‌باشد؟ پاسخ ما به این سؤال تا حدود بسیار زیادی بله است. با ارزیابی روند عملکرد چندین نفر که چیزی میان 5 نخ تا 2 پاکت سیگار در 24 ساعت استفاده می‌کردند، معلوم شد که مصرف پاد سیستم‌ها ( ویپ پاد ) و سالت نیکوتین می‌توان سالت نیکوتین مورد نیاز بدن را تامین کرد و به مرور نسبت به ترک سیگار اقدام کرد.

برگزیدن میزان نیکوتین در سالت ویپ‌ها

سالت نیکوتین‌ها دارای بسته‌بندی و ظرف‌هایی می‌باشند که ویژگی‌هایی را برای هر یک می‌توان در نظر داشت. نخست شرکت تولیدکننده، سپس طعم سالت نیکوتین و همچنین میزان گنجایش ظرف (عموما ظرف‌های 30 میلی‌لیتری) و در آخر میزان نیکوتین مورد استفاده. کسانی که پاد سیستم را بجای سیگار مصرف می‌کنند، لازم است تا هنگام خرید سالت نیکوتین، مقدار نیکوتین تشکیل دهنده را مدنظر قرار دهند. برای مشخص کردن مقدار نیکوتین، بایستی به موارد زیر توجه داشته باشید :

R13 193

 

 • اگر در طول شبانه روز مصرف سیگار شما چیزی میان 5 تا 10 نخ می‌باشد، باید‌ مقدار 10 میلی‌گرم نیکوتین به پایین را برای ویپینگ خود انتخاب کنید.
 • اگر مصرف شما در روز یک پاکت سیگار است، باید سالت‌های 10 تا 25 میلی‌گرم ( نیکوتین ) را برای دستگاه خد استفاده نمایید.
 • اگر در روز چیزی حدود دو پاکت مصرف سیگار شما است، سالت نیکوتین 25 تا 30 میلی گرم را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • در صورت مصرف بیشتر از دو پاکت سیگار مقدار 35 الی 60 میلی‌‎گرم نیکوتین برای ویپینگ شما مناسب خواهد بود.

پاد سیستم یکبار مصرف ( پاد یکبار مصرف )

در صورتی که هنوز هم در تاثیرات این دستگاه ( پاد سیستم ) تردید دارید، می‌توانید برای مدتی کوتاه از پادهای یک بار مصرف برای خود استفاده نمایید. در همان روزهای اول تثیرات یا تغییرات کافی را در خود باید احساس کنید و خودتان به این نتیجه خواهید رسید که این دستگاه، پیشنهادی مناسب برای ترک سیگار هست یا نه.

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/247013

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.