http://didshahr.ir/247010

11:31 :: 1401/03/03

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بر لزوم راه‌اندازی کلینیک‌های آموزش سلامت در این دانشگاه تاکید کرد.

سلامت

رامین نسیمی دوست  در کارگاه آموزش به بیمار در اردبیل اظهار کرد: در قرن کنونی عوامل متعددی از جمله نیاز بیماران و خانواده آنها به کسب دانش و تغییر نگرش در زمینه سلامتی، کوتاه کردن دوره اقامت در بیمارستان، کاهش ناتوانی و معلولیت ناشی از عوارض بیماری، کوتاه کردن دوره نقاهت بیماری و بازگشت سریع بیمار به خانواده و جامعه و کاهش هزینه‌های درمان نیاز به آموزش بیمار و خانواده را بیش از پیش نمایان می‌کند.

وی افزایش رضایتمندی بیماران، کاهش بار مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، خودمراقبتی، افزایش سطح سواد سلامت بیمار و خانواده بیماران پس از ترخیص را مهم‌ترین ضرورت های راه‌اندازی این کلینیک‌های آموزشی برشمرد.

وی افزود: پرستاران با توجه به اینکه مدت زمان بیشتری برای مراقبت از بیماران سپری می‌کنند، از عوامل اصلی و تاثیرگذار در آموزش و توانمندسازی بیماران هستند و لازم هست برای انجام این مهم در این راستا توانمند شوند.

وی از پرستاران شاغل در کلینیک‌های پرستاری آموزش سلامت به عنوان پل ارتباطی بین بیمار و پزشک نام برد و گفت: با ارتباط‌گیری پرستار با بیمار و دریافت مشاوره و راهنمایی‌های لازم با پزشک، آموزش‌های صحیح به بیمار ارائه می‌شود.

راه‌اندازی کلینیک‌های آموزش سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

راه‌اندازی کلینیک‌های آموزش سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247010

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.