http://didshahr.ir/246919

11:30 :: 1401/03/01

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: احداث مدول دوم تصفیه خانه آب شرب اردبیل به عنوان پروژه مهم و اولویت دار باید در دستور کار دستگاه های اجرایی واستان قرار گیرد.

تصفیه خانه

علی اسلامی در جلسه شورای فنی استان اردبیل اظهار کرد: از سال ۹۵ مدام از کمبود آب شرب در اردبیل و شرایط بحرانی در این حوزه سخن به میان آوردیم ولی در این ۵ سال هیچ اقدام اساسی در این حوزه انجام نشده است.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل افزود: امیدواریم با تخصیص اعتبار و اجماع کلی در این حوزه هرچه سریعتر احداث مدول دوم مورد توجه قرار گیرد.

اسلامی از بررسی و پیگیری مصوبات جلسات قبلی شورای فنی استان خبر داد و گفت: در این جلسه با اولویت موضوع آب شرب را به همراه کاستی ها و نقاط قوت با همکاری آب و فاضلاب و آب منطقه ای استان مورد بررسی قرار داده ایم و تاکید همه مسئولان و مدیران این حوزه بر این بود تا هر چه سریعتر پروژه مهم و اولویت دار تصفیه خانه آب شرب اردبیل اجرایی و عملیاتی شود.

وی بیان کرد: هر چند اجرای مدول دوم بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع می خواهد اما باید این منابع را با همکاری بخش خصوصی و روش های تامین منابع مالی بانکی و سرمایه گذاری جذب کرد تا این طرح اساسی با هدف ارتقای تامین آب شرب سالم و بهداشتی به انجام برسد.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: در این جلسه همچنین موضوع تملک اراضی سد کوثر و انتقال آب به عنبران و نمین مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا در سال جاری با تامین اعتبار ملی اجرای این پروژه ها سرعت بیشتری به خود بگیرند.

اسلامی اظهار کرد: تکمیل تصفیه خانه خلخال، فاضلاب نیر و توسعه فاضلاب اردبیل به عنوان اولویت دیگر شورای فنی مورد رصد و پیگیری قرار گرفت تا زمینه اجرایی شدن این پروژه را شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری نظام مهندسی و راه و شهرسازی موضوع استانداردسازی مصالح ساختمانی و رعایت مباحث ۱۹ با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان مورد توجه و دقت نظر قرار گرفت.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: قرار است در هر جلسه شورای فنی مصوبات جلسات قبل مورد رصد و پایش قرار گیرد تا دستگاه های اجرایی ملزم به اجرای مصوبات و پیگیر موارد پیشنهاد شده باشند.

مدول دوم تصفیه خانه اردبیل احداث می شود

مدول دوم تصفیه خانه اردبیل احداث می شود

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246919

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *