http://didshahr.ir/246667

06:51 :: 1401/02/26

شرکت «پنتون» رنگ جدیدی را به نام «خوش‌‌بینی ذاتی» معرفی کرده است.

همه ما روزانه با مشکلات و مسائل ریز و درشتی سروکار داریم و بعضی روزها ممکن است حال دل‌مان خوب نباشد و احساس غم و کسالت کنیم و این کاملا قابل درک است. در این بین، شرکت «پنتون» رنگ جدیدی را به نام «خوش‌‌بینی ذاتی» معرفی کرده و می‌‌گوید نگاه کردن به آن باعث می‌‌شود تا مردم با تداعی زیبایی در ذهن، تصمیمات مثبت و خوش ‌بینانه‌تری اتخاذ کنند.

سایه آبی روشن و موفقیت

شرکت پنتون امیدوار است با رنگ جدیدی به نام خوش‌بینی ذاتی که رنگی با سایه آبی روشن است، به حال روحی افراد کمک و حال خوب را در آن‌ها تقویت کند و این چیزی است که هم اکنون در سراسر دنیا بسیار مورد نیاز است. تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران انگلیسی نشان داده که 12.8 میلیون بریتانیایی در زندگی روزمره خود احساس خوش‌بینی ندارند. با این حال، همین نظرسنجی نشان داد که 56 درصد مردم با دیدن آسمان آبی احساس خوش‌بینی بیشتری می کنند و 89 درصد معتقدند که بودن در فضای باز باعث می‌شود به زندگی خود خوش بین‌تر شوند. ویکی کینا، مسئول این پژوهش می‌گوید: «وقتی احساس خوش‌بینی می‌کنید، این احساس کاملا مسری است. خوش‌بینی تاثیر مثبتی بر انتخاب‌های روزانه ما دارد و زمانی که زندگی روشن‌تر به نظر می‌رسد، احتمالاً انتخاب‌های مثبتی انجام می‌دهیم که باعث موفقیت ما خواهد شد.»

رنگی آرامش‌بخش و برگرفته از طبیعت

پنتون با استفاده از اطلاعات این پژوهش، رنگ آبی را طراحی کرد که به عنوان خوش‌بینی ذاتی شناخته می‌شود. این رنگ آسمان‌های آبی، شکوفه‌ها و هوای آرامش‌بخش تابستانی را به مردم یادآوری می‌کند. لوری پرسمن، معاون موسسه رنگ پنتون می‌گوید: «در زمستان وقتی هوا سرد است، این رنگ آبی با سایه ویژه‌‌ای که دارد، بهار و تابستان را یادآوری می کند، زمانی که تمام رنگ‌های طبیعت در شکوفه ها، گل‌ها و … وجود دارند».

مترجم : فرنگیس یاقوتی منبع: www.stuff.co.nz

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246667

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.