http://didshahr.ir/246638

08:56 :: 1401/02/25

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: ثبت اعتراض خانوارها به حذف یارانه، از طریق سامانه حمایت انجام می‌شود.

یارانه

یعثوب نژادمحمد اظهار کرد: ثبت اعتراض خانوارها به حذف یارانه، از طریق سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir انجام می‌شود و خانوارهایی هم که نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض دارند، بعد از اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توانند در همین سامانه، اعتراض خود را ثبت نمایند و دهک‌بندی خانوار خود را مشاهده نمایند.

وی افزود: مردم به منظور پیشگیری از کلاهبرداری‌های احتمالی، پیام‌های ارسالی حاوی هرگونه لینک با آدرس‌های اینترنتی مشابه از سرشماری‌های نامعتبر را نادیده بگیرند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل بیان کرد: کلیه سرپرستان خانوار از طریق شماره‌گیری ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ می‌توانند با وارد کردن شماره ملی سرپرست و سپس با وارد کردن شماره تلفنی که به نام وی است، از وضعیت یارانه پرداختی مطلع شوند.

پرداخت یارانه قطع نخواهد شد

نژادمحمد با بیان اینکه حمایت‌های دولت به تناسب سیاست‌های اصلاح یارانه‌ای کشور ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: این یک سیاست قطعی است و به این معنی نیست که بعد از چند ماه، پرداخت یارانه‌ها و حمایت‌ها قطع شود.

وی تشریح کرد: از بین نزدیک به ۷۷ میلیون نفر، حدود ۳۰ درصد از افراد جامعه (دهک‌های یک تا سه) کمک معیشتی ۴۰۰ هزار تومانی و حدود ۶۰ درصد (دهک ۴ الی ۹ ) مبلغ ۳۰۰ هزار تومانی دریافت خواهند کرد که به حساب سرپرستان خانوار که نزد سازمان هدفمندسازی یارانه ها ثبت شده، واریز می‌شود و مابقی یعنی تقریبا ۱۰ درصد افراد هم بنا بر اطلاعات وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی جزو طبقات برخوردار جامعه محسوب شده و یارانه دریافت نخواهند کرد.

زمان برداشت یارانه خردادماه متعاقبا اعلام خواهد شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل تصریح کرد: یارانه‌های واریز شده برای ماه‌های اردیبهشت و خرداد است و در واقع ۲ پرداخت در زمان واریز یارانه‌ها برای حساب سرپرستان خانوار صورت گرفته است و هم اکنون یارانه اردیبهشت ماه قابل دریافت است و زمان برداشت یارانه خردادماه از طریق درگاه‌های اطلاع‌رسانی دولت اعلام خواهد شد.

نژادمحمد در خصوص تکلیف افرادی که ماه پیش یارانه دریافت کرده‌اند ولی این ماه موفق به دریافت آن نشده‌اند، بیان داشت: افرادی که در مرحله ۱۳۵ واریز یارانه مشمول دریافت نشده‌اند، در زمره دهک دهم جامعه بوده‌اند و از فرآیند یارانه حذف شده‌اند و تعیین تکلیف جاماندگان از ثبت‌نام، مطابق قانون بودجه سال ۱۴۰۱، بر عهده سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها است که به‌زودی، این سازمان سامانه ثبت نام را راه‌اندازی خواهد کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به اینکه هیچ افزایشی در قیمت نان و بنزین نخواهد بود، تصریح کرد: در طرح هوشمندسازی یارانه‌ها، نرخ نان سنتی برای مصرف‌کننده تغییری نخواهد کرد و مردم با همان قیمت قبلی نان خود را از نانواها با کارت‌های بانکی تهیه می‌کنند و در ادامه یارانه نان بر حسب میزان فروش نانوایی‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: با روش فوق، نانواها آرد یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند بلکه برمبنای فروش نان یارانه به آن‌ها تعلق می‌گیرد و در این میان، قیمت آرد در زنجیره گندم تا نان آزاد می‌شود ولی گران نخواهد شد بلکه باعث جلوگیری از قاچاق شده و مردم نیز با گرانی نان مواجه نخواهند شد.

کسانی که یارانه دریافت نکرده اند بخوانند

کسانی که یارانه دریافت نکرده اند بخوانند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246638

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *